човек кој работи во казино се нарекува

патот на егзил додадете гем слотови

Понеделник, 13-ти Март 2017 – организаторите се горди да го објави дека тие се хостинг и организирање на Вмрежување Партија на CHILL-OUT, LOUNGE во понеделникот(20.03.2017) вечер, со почеток во 8:00 ЧАСОТ(Виена Локално Време) се Приклучат +200 делегати и со мрежа, по долго ден на изложбата и семинари.Бесплатни пијалоци и грицки се спонзорирани од страна на Прага Игри на Самитот и партијата е вети дека ќе биде незаборавно искуство за да го додадете вашиот вмрежување агенда.Вмрежување партија е поставен да започне во 8:00 ЧАСОТ(Виена Local Time) и се шири во доцните часови на ноќта.Локацијата на објектот е: CHILL-OUT, LOUNGE Salvatorgasse 6, 1010 Wien, Austria Веб-страница: www.chillout-lounge.at се гледаме ТАМУ!!!!За Прага Игри на Самитот (PGS) Во првото издание на Прага Игри на Самитот (PGS) се случува да се земе место помеѓу 8-9 јуни 2017 во Прага на Angelo Хотел Прага.На семинари тип конференција е поставен да стане фаза каде најпознатите експерти од целиот свет ќе се создаде работилници и да ги споделат своите идеи за тоа како чешката влада може да се измени право методи за привлекување на оператори и даватели на услуги во ново регулирање на пазарот.На прво издание на годишниот Самит ќе им даде на начин за делегати да се поврзат со регулаторите, игри експерти, оператори, софтвер, услуги и инвеститори.Посебен извештај ќе бидат дадени за чешка Република првите 6 месеци достигнувања во ново регулирани се појавиле на пазарот во Источна Европа.На Самитот, исто така, ќе се фокусира на доведување богатство на информации во врска со технологијата, bitcoin од Балтичкото и Скандинавските регионот со светска класа јазик и регулатори на споделувањето на нивните надградби и совети.На +150 делегати ќе добијат можност да се зголеми богатството на информации кои ќе биде дадена за време на Самитот и за време на специјално дизајнирани вмрежување сесии кои ќе им се овозможи да креирате нов контакт, додека истражување "ГРАДОТ НА СТО SPIRES И ГОЛЕМО ПИВО".За повеќе детали или седиште резервацијата, ве молиме посетете ја официјалната веб страна на настанот: www.praguegamingsummit.eu Виена Меѓународниот Игри Експо 2017 ќе се постави основата за Централна Европа најновите игри изложба и семинари, а ќе се одржи во Виена, Австрија помеѓу 20-22 Март 2017 на Австрија Виена Центар.Посета на семинари во VIGE2017 бара МОЌ ДЕЛЕГАТ статусот и е предмет на достапноста.Сите семинари се ограничени на 125 делегати и поминува може да се нарача купени во износ од 500 ЕВРА за EventBrite(Mastercard/Visa/PayPal за плаќање), или со Банкарски со пополнување на формата подолу.Регистрирајте се како МОЌ ДЕЛЕГАТ ТУКА!Бидете сигурни дека за да се спаси денот и да присуствуваат на VIGE2017, кој ќе се одржи помеѓу 20-ти и 22-ри Март 2017 на Австрија Виена Центар, со цел да се слушне свежи информации на семинари кои ќе се одржуваат во рамките на Експо, нагласи вашиот бренд за посета на делегати од страна на резервација стојат или да присуствуваат и мрежа со водечки и новодојденец претставници на компанијата кои се случува да бидат присутни во шоуто.Треба да имате било какви прашања, ве молиме не двоумете се да не контактирате на +40 735 559 234 или по пошта на [email protected] Моќ Делегати (Дефиниција, предности) Моќ Делегати може да се пријави на интернет пред настанот со користење на следниве од или имаат можност да се регистрираат на регистрација биро за време на конференцијата дена.Делегат статус дотации држачот можност да ја посетат изложбата на подот, да се дискутираат се занимава, ги собереш игри поврзани списанија, присуствува на специјални семинари и мрежа со другите врсници.Сите регистранти се доделува оваа привилегија во текот на 2 дена на експо и се препорачува да се имаат нивните ID на дофат на раката за време на својата посета на местото на случувањето.Главната предност на Моќ Делегат е можност да се соберат дополнителни информации за пазарот и дискусии кои може да се пристапи преку VIGE 2017 Семинари кои се одржуваат во текот на 2 дена на шоуто.Секоја власт делегат ќе добиете специјален извештај на дискусии, вклучувајќи го и PowerPoint презентации, кои ќе бидат покажа и дискутираат за време на семинарите.Дневниот ред и звучник листа за VIGE 2017 Семинари може да се види тука.ОРГАНИЗАТОРИТЕ СО НЕТРПЕНИЕ ОЧЕКУВАМЕ ДА СЕ ВИДИМЕ ВО ВИЕНА!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre човек кој работи во казино се нарекува.