лејди гага покер лице пијано taratata

мојот казино австрија стан adventskalender

Милијардер Карл Icahn е предлог за спасување на Атлантик Сити е Адут Таџ Махал казино хит финтата во петокот по НАС Стечај Судијата ја отфрли Icahn е планот за да ја завршите исплати на казино работниците на фондот за пензиско.Во замена за инјектирање $100 на пари во кои се борат казино, Icahn (на сликата на лево, понудата на труд претставник Џими Стјуарт светлина) има инсистираше на значителни отстапки од казино персонал, вклучувајќи замена на нивниот пензиски план со 401k шема и scuttling своите здравствени придобивки.Отсуство на овие концесии, Таџ е закажана за да го затворите на Ноември лејди гага покер лице пијано taratata. 13, која ќе биде петтата казино затворање AC има сведок на оваа година лејди гага покер лице фотографии. Icahn е peeps се рече крај на пензиски план ќе се заштедат Адут Забава Места околу $3.7 м годишно.Но НИ Стечај Судија Кевин Бруто рече дека не е во неговата моќ да стави вето на специфични аспекти на казино на работниците колективно преговарање договор.Сепак, Icahn ќе добие втора шанса на пензионирањето на пензиски план, како Бруто ќе се забавува можноста за scrapping целиот труд договор кога тој веднаш се разгледува прашање на Октомври мојот казино најдобри слободен врти. Спасување план предложен од Icahn, кој го има мнозинството на Таџ Махал е долг оптоварување, предвидува добивање $30m во сопственост на даночни олеснувања, нешто AC градоначалникот Не Старател веќе одбиено како нефункционален. Icahn, исто така, сака $25m во готово од Казино Реинвестирање Развој Орган или некои други морон државна институција, која, исто така, се чини сомнително.Треба да нема спас докаже можно, Таџ ќе се приклучат на Атлантскиот Клуб, на Showboat, Труба Плаза и Уживаат во затворање на нивните врати во 2014 година, иако Уживаат новите сопственици надеж за повторно отворање на заедничката како работен казино во некоја точка во иднината.ЗЛАТНА ГРУТКА КАЗНИ $30K НАДЗОР НАД ДИРЕКТОР РАСКИНУВАЊЕ во Меѓувреме, Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот (DGE) има удира на $30k казна на операторите на Златна Грутка Атлантик Сити за прекршување на правилата за казино надзор и ревизија на операции.На DGE изобличен на Грутка за неправилно раскинувањето на неговиот директор на надзор во април и привремено дозволувајќи им на генералниот менаџер Том Pohlman да се претпостави надзор давачки.Ниту turfed директорот име, ниту причините за неговото разрешување се објавуваат.Под државни прописи, само независна ревизија комитетот има право да ги отстрани казино надзор директор. Pohlman, кој им рече на комитетот на планови да го прекине директор, бил пронајден да имаат редовно се обиделе "да водат политика, намена и одговорност" на надзор на одделот. Pohlman беше суспендиран за три дена без да плати и нареди да се преземат разбира бакшиш на казино безбедносни прописи мојот казино австрија стан adventskalender. Landry ' s, на Грутка е матична компанија, издаде изјава велејќи дека тоа не се согласува со DGE е наоѓање но одби да протестираат против важно за да се избегне incurring дури и повисоки судски трошоци.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.