Nome да jogador де покер

choctaw казино durant ok победи загуба изјава

Гувернерот Рик Скот и Флорида Seminole Племе конечно дојде до договор во однос на игри на среќа во државата, достигнувајќи $3 милијарди игри се справи.Сепак ова се справи во моментов е во опасност, како на Флорида Законодавната власт може да одбие договорот.Одлуката да се направи за да не го одобри игри договор, иако парите ќе им помогне на државата финансиски.Во четвртокот, на Флорида Игри Конгрес се одржа својот годишен состанок на Плазма Шиндра Крик Одморалиште на Орландо, со Сенатот Мнозинство Лидер Бил Galvano во присуство nome да jogador де покер. Galvano е автор на поранешниот справи Скот биле вклучени и изјави за време на собирот на коцкање индустрија директори кои игри компактен создадена од минатиот месец од страна на гувернерот и племето треба да имаат повеќе текст од операторите на коњ тркачки, куче песни и дополнителни parimutuels пред тоа ќе се смета од страна на законодавната власт.Законодавството може да биде повеќе се занимаваат со коцкање националната наместо да му се помогне на Seminole е се занимаваат исклучиво nome де jogadores де покер.

Galvano изјави за време на собирот дека постои реална можност дека компактен не ќе помине во текот на оваа седница.Ако новиот компактен не е донесен, државата може да се соочи со новите законски предизвик од страна на Seminole Племето на блек џек, кој беше дел од последната зделка.Ако нов компактен не е договорено, племето ќе мора да престанат да нуди такви игри со карти, според информациите доставени од страна на Galvano.На Seminole Племе извршен ДИРЕКТОР, Џејмс Ален, изјави племето е во рамките на нивните законски права да продолжат да работат на игри со карти.Во претходниот интервју, Ален изјави дека племето е цел не е да се litigate прашање.Племето би сакале да се постигне некаков вид на резолуција, има компактен потпишани, а потоа продолжи да имаат позитивен однос со државата на Флорида и продолжи да се движи напред за следните 20 години.Ален се надева дека новиот компактен ќе помине како Племето има преговараше со Сенатот, Куќа и на гувернерот за да создадат "голема фондацијата" како седницата се одвива.Според Galvano, компактен ќе бидат разгледани од страна на законодавците од втората недела од 60 ден сесија.Седницата почнува во вторник. Galvano верува дека ако сите грижи се за да бидат надминати, тоа може да трае до 2017 сесија nome dos jogos де казино. Parimutuel компании се задоволни со веста дека државата ќе земе време да се разгледа компактен, како што тие не се среќни со нови изнаоѓање договор.Со новиот договор, Seminole Племе ќе има ексклузивни права да работат craps, рулет и блек џек игри во седум казина.Во замена, племето ќе се нудат поделба на приходите плаќања за 20 година временска рамка во вредност од некои од $3 милијарди долари.Додека Craps и Рулет ќе донесе Seminole прибегнува кон целосна казино статус, приходите споделување со тој Држава ќе далеку го надминува приходи заработени од нови игри.И ако новиот компактен е одобрен од страна на Законодавната власт, што им овозможува на Државата да се истражуваат онлајн игри на среќа и дозволи за благиот песни со слотови и размена на Инстант Тркачки машини.Додека Законодавната власт би можеле да смените работа, тоа би било глупаво да ја одбиете, затоа што Федералните Судови може да се ре-воспостави стариот компактен, без Гувернерот $3 милијарди долари приходи споделување договор.Оваа мала се зголеми во казино игри, нема да има негативни влијанија врз Орландо е многу семејство места и атракции.И проширување на Seminole компактен ќе се намали веројатноста за појава на дестинација казино одморалишта, како оние во Сингапур и Макао, што толку се плашиш на Дизни организација.Решавање на прашањето на слотови на дополнителни pari-заеднички е, намалување или елиминирање на потребата за телевизија трки или Jai-Alai изведби, а со оглед Фантазија Спорт; Флорида е законодавното тело можеби ќе сакате да одделни прашања во различни сметки.Многу резултати на Федералната Влада добивање вклучени во Државата правата на прашањето, го става $билиони во ризик и може да го оштетат возрасни привлечност вредност на целосна казино места. choctaw казино durant ok победи загуба изјава.