Nome dos jogos де казино

choctaw казино durant оклахома концерти

Ах, Франција.На земјиште, пасишта, романса, а на моменти, чудни конфликти.Земете дигитални валута за пример.Пред неколку дена, увидовме дека голем десничарски политички партии е eyeing целосна забрана на сите форми на cryptocurrency—вклучувајќи bitcoin—и во Европска земја треба да ја искачи на власт на следните избори.Ова малку на вести, сепак, не чини да се faze Шари, а fintech start-up, од лансирање на новата платформа во Франција, еден кој го поддржува домаќин на опциите за плаќање, вклучувајќи ги и Apple Плати и Плати Андроид, Alipay, и bitcoin.Една замисла на браќата Патрик и Џон Collison, Мрачно е главната цел е да се направат работите полесно за онлајн бизнисите со тоа што им "најширока можна спектар на плаќање и трансакцијата поврзани со алатки." Досега, платформата веќе поддржува 130 валути и современи методи за плаќање како што се cryptocurrency.Мрачно, исто така, нуди фактурирање поддршка и сметководство алатки, што го прави еден-stop shop за бизниси кои сакаат да вложување во светот на модерната плаќања.Џон Collison кажано АФП: "идејата е да им овозможи на новите претприемачи лесно да се започне нивната онлајн бизнис и да ги прифати парите, без разлика на нејзиното потекло." Вклучувајќи ги Франција, Мрачно е плаќање платформа е сега на располагање во не помалку од 25 земји, и многу инвеститори го види на Сан Франциско-базирана компанија како една од последните "еднорози"—елитата клуб на start-up прозорци со вреднувањата постигнување милијарди—во fintech сектор.Сепак останува прашањето: дали овој "еднорог" преживее ако Морски Ле Пен и нејзиниот Пред Националната политичка партија победи во 2017 избори?Вреди да се напомене дека Мрачно е лансира во Франција не беше избрзана одлука.Компанијата рече дека тоа биле тестирање на комплетно решение во земјата "за повеќе од една година" и "веќе имаше илјадници француски бизниси да почне да гради" на нејзината исплата платформа.Во меѓувреме, цената на bitcoin заврши неделата со мал пад, удирајќи $577.48 во петок со повеќе од 15.64 милиони bitcoins во оптек.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre nome dos jogos де казино.