покер е среќа или вештина

е нелегално коцкање во nc

Казина вработени во Foxwoods се борат за своето право да го изберат удобност во текот секси, како на унијата ги зема битката во текот на одлуката да ги принуди работниците да се носат високи потпетици.Јас се чувствувам како такви лицемер кога сум седна во табелите во места како Лас Вегас.Јас се делат моето време помеѓу ogling картички на маси и ogling келнерки во нивните skimpy облека и високи потпетици.Некои тимови се претерани со бисти подготвени да потчукнете копчиња во моето око, здолништа толку краток, ако тие се наведна можев да го видам она што тие го јаделе за доручек и потпетици...оние потпетици.Човекот сакам оние потпетици.Но, и покрај многу себични уживање дека јас произлегуваат од мојот voyeurism јас исто така се чувствуваат за дами, како и.Голем дел од нив изгледа како рент а кар попуст облечен како кај јагне и потпетици се убиец.Не дека некогаш сум ги пробала...цитат...цитат...подбуцнеше...поттикнеме.Потпетици може да се претвори во fella и направи медиокритет нозе изгледа како напукнување сет на иглички, но тие го опустошат на телото на жената.Постојана употреба на високи потпетици може да предизвика ишијас, оштетени Ахилова тетива, bunions, hammertoes и corns.Христос...тоа не е чудо што мажите сакаат жените да ги задржат своите потпетици за во спалната соба.Па тоа е добро да се види дека Казино коктел келнерки се борат назад учтивост на спор помеѓу Локалните 371 на Обединетите Храна и Комерцијални Работници Унија (UFCW) и Foxwoods Одморалиште Казино во Конектикат покер е среќа или вештина. "Повеќето од нас девојки се тука за 20 години.Оваа работа е навистина направено голем број на нашите нозе и тие го знаат тоа", рече коктел келнерка, Шерил Haase покер е добра за вас. Haase, и нејзиниот унија, се борат за правото да се носат обувки на индивидуален избор и досега преговорите се работи назад и носови.Казино не се релаксираат нивните оригинални утврдено дека коктел келнерки мора да се носат 2-инчен потпетици, но наместо тоа, инсистира на тоа дека тие носат сјајни црни чевли, наместо.Постои ризик дека келнерки би можеле да се релаксираат на законот и понатаму со лекар е болен забелешка покривање на една година, но потоа откако ќе истече тие ќе мора да поднесе оставка или да преземе до друга позиција во рамките на казино – треба да се достапни.Ова не е прв пат дека дами учеле против казина кога станува збор за stiletto војни.Атлантик Сити во 1990-тите беше сајтот на друг лумвам, по келнерки во Borgata Hotel Casino & Spa успешно тужена страна на нивните работодавачи по се принудени да носат високи потпетици и ниска намали блузи дизајниран да ја покажат својата бебе хранење опрема.Дискусии меѓу UFCW и казино се поставени за да продолжи во септември.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер е забавно за секого.