Texas holdem online sin registro

888 казино слободни 88 фунти

Да не алармот ќе се или ништо, но цената на bitcoin претрпе уште еден пад.Цената на популарната дигитални валута лебдел на околу $659 во понеделникот, со пазарот капа на повеќе од $10.44 милијарди долари.Ова е пад од речиси $6 од минатиот петок цена парче.Во меѓувреме, bitcoin е братучед—етерот—е полека се опоравува од минатиот месец ДАО hack дека исцедена блиску до $60 милиони вредност на етер од еден од своите паричници.Цена по етер е зголемен на над $14 со пазарот капа на околу $1.2 милијарди долари—највисокото од јуни, кога дигитални средства surged да висока $18.95 вредност.Аналитичарите забележуваат етер е делумно цена и пазарната капа за обновување на ethereum е тешко вилушка проект, кој има за цел да му ги надомести на инвеститорите кои ги загубија фондови по ДАО hack texas holdem online sin registro. Ethereum, како што сите знаеме, е изграден на истиот систем што сили својот братучед bitcoin—на blockchain, што го прави користењето на криптографијата да се одржи и да потрошат пари, наместо на традиционалните банка или кредитна картичка компанија.Но, за разлика од својот братучед, ethereum се наметнува blockchain дури и повеќе од дозволувајќи им на програмерите да се изгради кодови на врвот на blockchain книга.Експериментални тоа може да биде, идејата успеа да го фати на вниманието на некои од виртуелната валута најголемите инвеститори.ДАО, која се залага за дистрибуирани автономна организација, е "leaderless организација", кој успеа да се подигне $1602 милиони вредност на етер.ДАО, исто така, стана жртва на hack кои ја искористи предноста на код прашање, предизвикувајќи организацијата да се изгуби 3.6 милиони етер во вредност од $53 милиони евра.За да се надоместат загубите, заедницата се согласија да "тешко вилушка," што во суштина изолатите украдени средства и ги прават без вредност texas holdem online soldi veri.

Coinbase додава ethereum на микс Друг фактор што е кажано да се придонесе за пораст на ethereum цена е веста дека bitcoin размена Coinbase има интегриран алтернатива паричка во својот систем, ефикасно solidifying етер е место меѓу утврдени cryptocurrency.На bitcoin паричник, која работи во 32 земји, беше еден од првите големи обезбедувачи на услуги за да додадете ethereum за нивната размена.Портпарол на Coinbase беше цитиран од страна на Cryptocoin Вест велејќи: "Ethereum е туркање на дигитални валута екосистем напред и ние сме возбудени за ит поддршка како дел од нашата мисија да се создаде отворен финансиски систем и за светот." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 888 казино слободни 88 фунти обложуваат.