како да се победи на џекпот на слот машини

пареа пријател слот ниво бонус

Њујорк Игри Комисија ги отвори наддавање на било кој оператор во потрага да се освојат казино лиценца во Јужниот дел на Ниво.Апликациите се должи во јули, но досега само Tioga Падови, а се подигнат трки песна и електронски коцкање установа седиште во Николс, Њујорк, најави планови и да конкурираат за лиценца како да се победи на џекпот на слот машини.

Tioga Падови загуби од на првите три казино лиценци се дадени од страна на комисијата, но беше безстрашен од одбивање.Според сопственикот Jee Gural, компанијата го работеше напорно се обидува да ги подобри своите апликација.Албански јазик Градоначалникот Ричард В. Давид кажал Белингам Навестуваат дека има некои "интерес" во спроведувањето на казино лиценца во својот град, иако тој е сигурен втор понудувач ќе влезе во кавгата.Во текот во Атлантик Сити, Stockton Универзитетот план да го вклучите shuttered Showboat казино во еден на својата сателитска кампуси сега е во опасност по сопствениците на својот сосед, Труба Таџ Махал, остварува малку познати 1988 правни пакт помеѓу Адут Забава Летувалишта и Showboat поранешниот сопственик, Цезар Забава.Очигледно, клаузула во пакт се наведува дека Showboat казино мора да "секогаш се користи како прва класа casino resort", а не за која било друга цел, како, да речеме, колеџ на универзитетот како да се победи најмногу пари во craps. Stockton Универзитетот е разбирливо плаче фаул над Адут Забава одлука да се спроведе пакт.Колеџ претседателот Херман Saatkamp верува дека договор биле направени помеѓу Адут Забава и Цезар да се укине заветот да се направи патот за на училиште набавка на казино.Излегува, тоа не беше случај и ако училиште одлучува да отвори казино во сопственост, тоа е лево со ништо повеќе од се, па, имотот.Дури и ако Stockton имаше адвокатите да се земе прашање до судовите, време и средства се повеќе од значење за универзитетот како да се победи на џекпот на слотови. "Едноставно речено, ние ќе се оседла со сите пари расходи без приходи во вратите," Saatkamp реков на Асошиетед Прес пареа пријател слот ниво бонус. "Тоа ќе биде несовесно да достави Stockton Универзитетот за финансиската стабилност на овој ризик и одлагање.Тоа го загрозува трошоците за школарина студент и создава потенцијал за работа на косата меѓу факултетот и вработените.Ние не можат да си дозволат само да се одржи оваа зграда без дојдовни приходи додека на две казина се игра свои коцкање." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.