голема небото ленти и казино eureka монтана

morrisons домашна испорака слотови за најава

Откако ја доби втората и последна целосна казино лиценца за Филаделфија од Пенсилванија Игри Одбор за Контрола на 18 ноември, 2014 година, во Филаделфија Планирање Комисија денеска го одобри предлог мастер план на проектот за објектот да биде познат како Живеат!Hotel & Casino Филаделфија.Планирањето Комисија го одобри 500 милиони долари проект со предупредување дека во иднина на Советот на Град активности можат да ги менувате одредени елементи вклучувајќи зони дека Советот мора да се релаксираат да се вклопи во проектот во "посебна намена забава" зона.Предложените казино ќе биде изградена од страна на Стадион Казино Л Л голема небото ленти и казино eureka монтана. В., кој е партнерство помеѓу Cordish Cos.на Балтимор, и Greenwood Трки Inc., и ќе биде лоцирана во Филаделфија е стадион област на 900 Пакер Ave.Понатаму одобренија се потребни и Пенсилванија (сад Врховниот Суд е разгледување на предизвиците од ривал програмери кои тврдат дека Greenwood Трки е интереси во Parx Казино треба да има неможноста Стадион од добивање на лиценца за одобрување.Ако целосно одобрен и проектот доаѓа до реализација, во Живо!ќе стане вториот казино во градот по SugarHouse Казино која се отвори на реката во 2010 година голема масна покер клуб purley.
Планови повик за на 100.000 квадратни.ft.казино со 2,000 слот машини и повеќе од 125 табела игри, јадење и забава објекти, како и 19 приказна бутик хотел и 7 приказна паркинг гаража со убав скок.Целиот објект ќе имаат за 2,000,000 квадратни метри на употребливи простор и веднаш се proximate на Филаделфија Спортски Комплекс, кој привлекува над 8 милиони посетители годишно за таа област голема масна покер канзас сити. "Ние го прошируваме нашата благодарност за Планирање Комисија за својата внимателното разгледување на план на Проектот", рече Џо Weinberg, Управување со Партнер, Cordish Компании morrisons домашна испорака слотови за најава.
"Со нашите шешељ локација, иновативни, светска класа архитектура, ентериер и возбудлива одморалиште, јадење и забава места, гости од целиот свет ќе ја доживее на земјата првата сеопфатна игри, одморалиште, забава и спорт дестинација право во Филаделфија е Стадион во Канзас." morrisons домашна испорака слотови објавен.