Morrisons домашна испорака слотови за најава

каде се ролетни во texas holdem

Германски коцкање оператор mybet Стопанства SE ќе се затвори своите онлајн покер соба на 30 јуни. На iPoker кожата не го направи намали, како mybet се подготвува за лансирање на нова платформа.Уште една онлајн покер соба гризнувања на прашина како германски игри облека mybet Holding SE издаде соопштение во која се наведува нивната онлајн покер соба ќе бидат затворање на бизнис.На iPoker кожата планира да ги затвори сајбер врати на 30 јуни morrisons домашна испорака слотови за најава. Mybet играчи добиле допис објаснувајќи дека нивната сметка салда ќе се префрли да онлајн казино/sportsbetting паричник.Тие имаат до 15 јули за пренос на играч поени во готовина.Причината за продажбата е како разумен, како што е логично.Тоа не заработи доволно приходи за да ги оправдаат трошоците на работењето morrisons домашна испорака слотови објавен. Mybet извршен ДИРЕКТОР, Zeno Osskó, изјави за печатот дека во 2015 година, на онлајн покер соба е одговорен за €1 милион на €63m годишен вкупно приходи заработени од страна на компанијата, на износ тој ги нарекува "мали споделување на' дека 'доставени практично нема придонес' во крајна линија.Овој потег доаѓа како mybet подготвува да лансира својот нов изглед казино и sportsbook.Новата платформа ќе хит на Интернет откако Исланд има освоено Евро 2016 Година Првенство во Франција.Промените кои се сместени секој приходи носител под микроскоп, и онлајн покер е пулсирачко срце изгледаше како еден атом morrisons домашна испорака слотови објавен. Q1 приходи за германски коцкање оператор беше €14.9 m, надолу 11% од година на година.Приходи од спортско обложување е најголемиот виновник паѓа да €8.2 m (a 10.6% откажат од година на година).Покер и казино заработил €4.3 m (a 20.9% зголемување од година на година) каде се ролетни во texas holdem.

€2.3 м на вкупните приходи дојдоа од обложување на коњи.На fortnight пред Германците најави сакаат планира да го продаде својот удел во Pferdewetten.de џи-џи бизнис за €9.9 m како тие се обидуваше очајно да се ослободи некои дополнителни пари во пресрет на продолжениот одлука од Maltese регулатори за да го одобри mybet е продажба на нивните Б2Б плаќања подружница C4U-Малта Ltd. Mybet Holding SE има своето СЕДИШТЕТО во Кил, Германија.Тие работат и во онлајн светот и тули и малтер противвредност.Во времето на пишување, тие имаат вкупно 1,533,222 регистрирани коцкање клиенти.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre каде се дијаманти во казино heist.