пинк казино 10 слободни без депозит

panier linge продажба sur рулет

PAGCOR, на Филипински игри регулатор и операторот на поголемиот дел од земјата е во голема мера во државна сопственост, казина, е подготвен да се вратат сите на inadvertent приходи добиени од февруари Њујорк на Федерални Резерви сајбер heist, на земјата политичари рече оваа недела.Збирот се верува на мене номинална, можеби само лебди околу $1 милиони денари, што е само капка во океанот во споредба со $85 милиони чудни дека е се уште се водат за исчезнати.Досега, само $5.5 милиони евра е повикана, сите на тоа од Ким Вонг, а junket оператор и претседателот на не-PAGCOR Источна Хаваи Казино во земјата Cagayan Економска Зона пинк казино 10 слободни без депозит. Wong, Кинески државјанин кој има живееле во Филипини со децении, е осомничен за вмешаност во heist.Еден Филипински политичар рече дека тоа "изгледаше како" Вонг беше "orchestrator" и "ум," иако бизнисмен доброволно присуствуваше на рочиштата за да го понуди своето сведоштво и исповедаме својата невиност.Вонг тврди дека пари, украдени од страна на хакери од банката на федерални резерви на сметка во банка се користи од страна на Bangladeshi владата, беше донесен во Филипини со две високо-тркалање казино junket агенти и коцкари име Gao Shuhua и Динг Zhize.На високо-ролки должници него околу $10 милиони евра во коцкање долгови, Вонг рече, што е како дел од парите завршуваат во сметки контролирани од него и неговата компанија.Милиони повеќе биле претворени во чипови за junket високо-ролки, рече тој.Вонг е понудено да се вратат уште $9.7 милиони евра во текот на следните две недели.Во сите, $101 милиони евра бил украден од Bangladeshi сметка кога хакери бомбардиран банката на федерални резерви Банката со повтори повлекување барања на февруари 5 panier sur рулет се прелива bois. Некои $20 милиони на ова беше проследи до Шри Ланка и оттогаш се обнови, додека останатите $81 милиони бил префрлен во неколку банкарски сметки во Филипински RCBC банка, сите отвори со фиктивни имиња.Од таму, $46 милиони евра беше пренесена remittance услуга Philrem во лесно регулирани Филипински казино индустријата, и само под половина од што заврши во Wong сметки.Вонг има рече тој верува дека Philrem уште има $17 милиони денари, што претставува обвинување одбиена од страна на раководството на друштвото, во текот на последниве владата на расправата.Филипински власти велат дека тие се размислува околу $7.8 милиони може да се седи некаде во локалните казина и уште може да се обнови, но ќе треба време да го најдете тоа.Во меѓувреме, Bangladeshi власт е спроведување на истрага на сопствено, додека тоа го смета за обесштетување правни опции против Филипини.Скандалот е зголемен повици за реформи на земјата банкарство и казино индустрии, кои се обвинети за да се биде под-регулиран со недостаток на анти-перење пари протоколи panna cotta водат преку мени recette рулет. PAGCOR има десет дена за да дознаам колку точно се водат за исчезнати плен падна во свои раце. panier linge продажба sur рулет.