владее како покер wsj крстозбор

игри покер бесплатно

Силите спротивставени Њу Џерси желба да нудиме една игра спортски обложувања се поднесе правен движење decrying на државата "најновите незаконско обид" на влечење Америка во 21-от век.Во понеделник, на четири професионални спортски лиги и NCAA во неделното интервју на 18-страница краток ги повика САД Окружниот Судија Мајкл Шип да се занемари Њу Џерси најновиот план, што ќе им овозможи Атлантик Сити казина и државата racetracks да им понуди правни обложување со укинување на законот државните закони за забрана на пракса.Претходно овој месец, Gov владее како покер wsj крстозбор. Крис Кристи издаде директива за авторизирање на неговата држава е казина и песни да се продолжи со нивните обложување планови врз основа на тоа дека Шип е 2013 забрана имаше за неважечки само делови од државата е оригинална обложување законодавство.Во тепа назад, дека 2012 законодавство, лиги имаше предложи не беше ништо во сојузната PASPA спортски обложувања забрана кои спречи државите од укинување на законот на државно ниво и анти-обложување закони.Кристи е нов аргумент е дека 2012 законодавство имаше 'имплицитно' укине оние државни закони – барем во тоа како тие се погодени песни и казина – и Кристи праша Шип да се потврди овој став.На лиги' одговори отпад нема време во прашуваат Шип да заврши оваа фарса, истурам од зборови како " лажна,' 'сомнителни,' 'несоодветно' и 'восхит.' На лиги повик Кристи лицемер за преземање на позицијата дека 2012 законодавство текст што кажа песни и казина тие "може да работи спортски базен" не го износот што треба да се официјално се одобрува рече активност.На лиги, исто така, го нападна идејата дека не се експлицитно се одобрува, регулирање или лиценцирање спортски обложувања оператори значи државата не се обезбедување на директен надзор на обложување активност.На лиги се истакне дека песни и казина се предмет на строг надзор и државата беше неразделно посветена на регулирање на секој аспект на нивното однесување.КОЈ ГО ПОСЕДУВА ОНА ШТО СЕГА?На лиги' адвокати не се направи една голема gaffe, сепак, од страна на тврдејќи дека wagering треба особено да не се дозволени на било Monmouth Парк или Meadowlands racetracks мастер турнир во покер во една класа алекс фицџералд. Monmouth е оператори се повеќето вокални за додавање на спортски обложување на нивните wagering палета, одејќи толку далеку како да се концентрира на Октомври. 24 како ден на патеката планира да започне прифаќање wagers.На лиги тврдат дека PASPA посебно се забранува состојба од оперативен спортски wagering услуга и дека Њу Џерси Спортски и Шоу Орган "е сопственик и управува" и двете песни, Но како и првото забележано од страна на NorthJersey.com's Јован Brennan, додека, пак, државата е сопственик на земјата на која песни стојат, песни' операции се извршуваат од страна на приватни компании giochi poker con soldi veri. LESNIAK ЗА СПАСУВАЊЕ Од почеток, државата Сен. Зраци Lesniak имаше предложено Кристи е аргумент ќе биде подобро служел ако државата беа експлицитно да го укине своите закони против обложување на песни и казина. Lesniak имаше вети дека ќе ја воведе сметка да се направи само тоа, туку се одржа исклучување по лиги беа доделени на една недела задоцнување во нивното поднесување на рокот за пријавување игри покер бесплатно.
Lesniak сега вели дека тој ќе се воведе својата нова сметка во вторник, кој ќе им овозможи на Кристи повеќе emphatically одговор на лиги' краток.Кристи има до Октомври. 10 до занает неговиот одговор и Шип се очекува да ја објави својата одлука, една недела подоцна (17).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre без регистрација.