минијатурни слот машини за продажба

казино медицински центар отворање пати

Мериленд гласачите лесно помина на гласање референдумот на Денот на Изборите кои legalizes спортски обложувања.Прашање 2 праша Marylanders без разлика дали тие се одобри на "комерцијална игри на среќа во Државата Мериленд да овласти спортски и настани обложување за примарната цел на собирање на приходи за образование?" Околу две од секои три избирачи да го дадат својот ливче во корист на референдумот.Повеќе од 1,3 милиони Мериленд граѓани поддржани од спортско обложување прашање, со помалку од 671,000 во опозиција.Најголемите спортски обложувања победа оваа година е во Мериленд, каде што над 66 проценти од гласачите одобрени Прашање 2 за да ја легализира спортско обложување," Џон Уредба Унија Игри рече.Мериленд се приклучува на своите соседи да стане правна спортски обложувања држава.Делавер, Западна Вирџинија, ВАШИНГТОН, Пенсилванија и Вирџинија имаат сите донесени закони се одобрува спортски обложувања.Мериленд не беше само државата да ја легализира спортски обложување на Денот на Изборите.Државата заедно со поголемиот дел на Луизијана парохии, како и Јужна Дакота.Педесет и пет Луизијана е 64 парохии гласаа да се легализира спортски коцкање, додека Јужна Дакота гласачи одобрени од спортско обложување во Deadwood, и на Мајчин Американски казина.Имаше ограничен предизборниот податоци од гласањето на Мериленд Прашање 2 шансите.Но, она што беше спроведена покажа релативно подели мислењето.На Goucher Колеџ анкета објавени во февруари откриено дека само 47 проценти од веројатно гласачи поддржани проширување на коцкање да им овозможи на спортски обложувања.Друга анкета, сепак, објавен минатиот месец од страна на Нашиот Глас Мериленд, најде дека 52 проценти поддржан Прашање 2 минијатурни слот машини за продажба.

DraftKings и FanDuel не беа поколебани од избирачките податоци.Во комбинација, тие поминаа речиси $3 милиони во напорите да ги убеди гласачите да се поддржуваат легализација на спортски обложувања.Пет комерцијални игри компании кои се јавно се тргува сопствени и да работат на казина во Мериленд.Тие се MGM Одморалишта, Цезар Забава, Penn National Игри, Златна Забава, и Черчил Падови казино состанок во пустината. DraftKings е до 3.5 проценти од ова попладне, Nov казино медицинска клиника mandaluyong град. FanDuel е подружница на Трепет Забава, а bookmaking холдинг компанија со седиште во Ирска.Прашање 2 легализација на спортско обложување во Мериленд.Но, тоа ќе биде за некое време пред првиот законски залог е wagered.Гласањето референдум едноставно дава државата, пратениците на народите' благослов да се продолжи со наметнување на прописи, кои ќе владеат со проширена коцкање.Гласање мерка во суштина беше советодавно прашање прашуваат дали избирачите сакаше спортски обложувања.Ова е само првиот чекор во долг процес каде што ќе треба да биде дополнително законодавство за сè друго, за државата, за да всушност имаат спортско обложување", рече белешка од Truist Финансиски.Бројни фактори мора да се одлучи, вклучувајќи, каде спортски обложувања ќе биде дозволено, колку лиценци ќе ве чини, а што даночна стапка ќе му се изрече на поврзани бруто игри приходи.Државата има шест комерцијални казина се речиси сигурни нешто за да им биде дозволено да се вклучат sportsbook во нивните својства.Оние казина се MGM Националните Харбор, Мериленд Живеат!, Потковица Балтимор, Карпести Јазот Одморалиште, Холивуд Казино Perryville, и Океанот Падови. казино медицински центар отворање пати.