громот долина покер соба covid

казино halifax едреник простор за седење план

НИ казино оператори лиценцирани во Макао – Лас Вегас Песоци, MGM Одморалишта, и Дин Установи – може да станат цел на Кинеските власти во знак на одмазда на тековната трговска војна меѓу сад и народна Република.

"САД е во сопственост на Макао казина се седи на она што може да се нарече геополитички грешка линија," игри аналитичар Стив Vickers, изјави Јужна Кина Утро Пост на оваа недела. "До денес, Кинески биле доста внимателни за да не ескалира конфликтот во директен напад врз американските интереси.Но, тоа останува да се види што сегашниот став е кон Макао и огромен паричен одлив поврзани со големи НАС казина." Додека и двете економии се во услови на криза, и индекси на берзата се слегување, бруто игри приходи во Макао е речиси 14 проценти во 2018 преку ноември.Вкупно казино win веќе е во $35.3 милијарди евра, што се наоѓа на врвот на целиот $33.2 милијарди дестинации победи во 2017 громот долина покер соба covid. Макао три други игри концесии се во сопственост од страна на Melco Одморалишта, Галакси Забава, и SJM Стопанства, од кои сите се со седиште во Хонг Конг.Песоци е контролирана од страна милијардер Шелдон Adelson, човекот кој даде повеќе да Доналд Трамп е 2016 година претседателската кампања од било кој друг поединец.Неговата поврзаност со Републиканската командант уредник, меѓутоа, сега се залага да се закануваат своите операции во Кина, каде што неговата компанија го прави поголемиот дел од своите пари.Песоци Кина поседува и управува еден casino resort во Макао и четири на енклава е Cotai Лента.Една од главните Macau казина е најголем донатор на сад на Републиканската Партија, и на тој начин, директно до Претседателот Доналд Трамп партија финансии," Vickers додаде громот долина покер соба број.

Adelson не е само за НАС казино оператор инвестирани во Макао со јаки врски со Трамп, човекот водечка трговска војна против Кинески Претседател Xi Jinping.Иако Стив Wynn не е веќе вклучена со фирмата тој го основал, тој е цврст републиканската партија донатор во последните неколку години и имаше служеше како финансии претседателот на Републиканската Народна Партија, додека сексуално однесување наводи против него се појавија оваа година.Макао казино регулатори се разгледуваат сите елементи на светот најбогатите коцкање пазарот.Целта е да се пречека индустрија пред лиценци започне истекува во 2020 година громот долина покер соба телефонски број. SJM и MGM се до првиот, со нивните оперативни дозволи требаше да го прекине во Март 2020 година. Песоци, Melco, Дин, и Галакси истекува две години подоцна.Директори на SJM и MGM имаат и побара Macau Игри Инспекција и Координација Бирото притисни вратат на нивните renewals до 2022 да се создаде унифициран процес.Во последниве забелешка, инвестиции фирма Морган Стенли вели дека не очекува многу резолуција до Специјалниот Административен Регион избира својот иден главен извршен во декември 2019. Макао игри закон им овозможува на лиценци да биде продолжен за едно време, за период до пет дополнителни години.После тоа, дозволи формално истекува и мора да внесете јавен тендер процес да recertify нивна валидација.Морган Стенли очекува сите шест казино оператори да ги задржат своите дозволи минатото нивните закажани expiries.Но, групата верува Macau ќе наметне еднократниот надоместок или да се зголеми тековната 39 проценти игри данок. казино halifax едреник простор за седење план.