казино сала la grange тексас

star trek tng покер чипови

Хард Рок Меѓународни и Mohegan Игри и Забава се две останатите конкуренти во обид да се донесе, казино на поранешниот Hellenikon Меѓународниот Аеродром сајт во близина на грчката престолнина Атина казино сала la grange тексас. Mohegan Игри, казино рака на Конектикат е Mohegan Племе, претходно рече дека тоа е работа со грчки индустриски конгломерат GEK Terna да биде дел од Hellenikon проект за развој.Минатиот месец, Хард Рок откри $1.1 милијарди долари понуда за игри место во просториите на напуштен аеродром, кој последен се користи во 2001 година казино хамбург - казино esplanade. Вкупната цена на реновирање е предвиден да биде блиску до $9 милијарди долари.Во прилог на интегриран одморалиште, програмери се pitching high-end резиденции, а марина, конвенцијата центар, јадење опции и други атракции.Конектикат е Mohegan Игри и Забава (MG&E) Главен Извршен Марио Kontomerkos им кажал на новинарите на маргините на Солунскиот Меѓународен Саем (TIF) дека неговата компанија е се уште во игра за лиценца," извештаи Вести Хералд.Претходно, Цезар Забава и Genting Малезија беа меѓу гејминг компании се натпреваруваат со Хард Рок и Mohegan Игри за грчката лиценца.Но бирократските одложувања, меѓу другите фактори, се рече да бидат виновникот зад оние компании " недостатокот на интерес во проектот.Цезар напуштиле работи за Атина казино во текот на еден месец.Во последниве недели, Genting беше уште верува дека се заинтересирани за договор, но помалку од Хард Рок и Mohegan Игри.Крајот на минатиот месец, грчките законодавци потпишан на две од четирите чекори гледа како клучно значење за унапредување на Hellenikon integrated resort план – детали услови на понудите очекува да бидат утврдени од страна на заинтересираните понудувачи и reiterating на Септември ѕвезда види магма слот машина. 30 рок за владата за да направи одлука на победничката партија.Како што веќе беше par за разбира, задоцнување се појави, туркање на Септември star trek tng покер чипови.
30 тендерска понуда датираат од Октомври ѕвезда види џунглата слот машина. Додека Премиерот Kyrikos Mitsotakis се вели дека проектот е високо на својата домашна приоритет на листата, се чини дека надвор од изборот на победничката понудувач, таму ќе биде малку на друго место во начинот на дејствување на Атина казино иницијатива оваа година. Mohegan Игри е Kontomerkos рече дека неговата компанија е задоволен со Нова Демократија на владините напори да се зголеми ефикасноста на пополнување за да се движат на проектот заедно.Поранешната влада, левичарски Syriza партија, беше обвинета за одложување на Hellenikon Аеродром redevelopment од страна на четири и пол години.Грција Игри Комисија (HGC) има мандат дека integrated resort вклучуваат конвенцијата на хемикалии и најмалку 500 слот машини и минимум 100 табела игри.Но на победа оператор ќе биде принудена да се обврзат, бидејќи таа компанија ќе добијат 30-годишна лиценца игри на среќа, одобрување на тоа близина на монопол статус во Атинската област.Најблиску казино во Атина е Regency Казино Мон Parnes во Acharnes.Но дека местото е 25 километри од грчкиот капитал, што укажува на победа понудувач за Hellenikon план ќе уживаат значителен geographic предност во земјата најпосетуваните градот.Хард Рок претходно рече дека верува дека може да имаат Атина казино оперативен до 2021 или 2022, во зависност од кога земјата е скршен. како не ви престане некој од коцкање.