ресторан du казино evian les bains

7 2 покер најлошите рака

Не успеа Среќен Змеј казино во Лас Вегас има се расчисти за да се започне прифаќаат понудите од заинтересираните купувачи.На оф-Лента игри одморалиште покажа тоа е отворена за целосно купувачи, или оние кои се спремни да се здружат со тековната управување.Сојузниот стечај судот го одобри казино е понудата за постапките на оваа недела, кој официјално им овозможува на партиите да влезат во преговори во врска со потенцијалот за продажба или договор за бутик сопственост.Зборувајќи со Лас Вегас Преглед-Весник, инвеститорот Андреј Fonfa рече тој прима многу интерес од домашни и странски компании.Тој му рече на вести штекер дека тој само што се врати од Пекинг, која "ви дава една идеја на некои од инвестициите групи сум бил да зборува." Среќен Змеј отвори во близина на Лас Вегас Лента во ноември 2016 година ресторан du казино evian les bains. Азија-фокусирани одморалиште се бори да ги задржи своите 27,500 квадратни метри казино кат зафатен и нејзините 203 хотелски соби окупирана.Извештаи појави во јануари дека Fonfa имаше defaulted на $90 милиони евра кредит издадени од Снег Покриени Капитал, Сан Франциско недвижен имот и инвестиции група.Одморалиштето ја затвори својата казино подот и поголемиот дел од своите Азиски-инспириран ресторани дека истиот месец.Хотелот останува во работењето, како и за пребарување на овој викенд покажува имотот е распродаден.Ограничена достапност останува за следната недела, кога во Лас Вегас ќе биде зафатен: RECon 2018 (мало недвижности конвенцијата) и Лиценцирање Меѓународни Expo (брендирање и маркетинг шоу) заеднички ги донесе околу 53,000 конвенција присутните на градот, што доведува во секогаш спакувани Меморијалниот Ден викенд напад на посетителите за минатата недела во Мај.Пред компанија која е поднесена за Поглавје 11 за стечај може да го продаде својот имот, судовите мора да го одобри на divesting процес и се согласувам дека на продажба е во најдобар интерес на кредитори. Fonfa, сепак, не е откривање дали Среќен Змеј е во потрага, за да целосно да го продаде казино, или штрајк договор со партнерот дека ќе биде од корист на инвеститорите.Во стечај судот трудови, Среќен Змеј рече тоа ќе изгледа да се продолжи со "јасна хотел и казино продажба." Но Fonfa изјави RJ во едно интервју оваа недела дека преструктуирање и реорганизирање на компанијата со нова инвестиција група не е исклучување на табелата 6 екстра палубата слотови дуел линкови. Fonfa не се откриваат никакви посебни компании кои тој може да се зборува со.Додека тој така, навести за интерес од компании во Пекинг, друг suitor може да биде само до патот од Среќа Змеј 7 2 најлошите покер рака. D Казино сопственик Дерек Стивенс бил забележан во она што требаше да биде на аукција на казино во февруари тоа беше нагло откажана по кредитори се противи.Стивенс е инвестираат многу во центарот на градот е Fremont Улица, и рекол дека би сакал да види Среќен Змеј "назад во бизнисот наскоро", со некои исклучоци 7 2 покер најлошите рака. "Очигледно е многу убав хотел, и има многу пари што отиде во неа," Стивенс рече дека во февруари.

"Јас прашањето за тоа дали или не што може да биде прифатливо казино локација [сепак]." На $139 милиони казино е во голема мера се финансираат преку издавање на ИО-5 Програмата за Имиграциски Инвеститор белешки, кој му додели постојан престој статутот на странците и нивните семејства кои инвестираат најмалку $500,000. Fonfa вели програма привлече повеќе од 200 инвеститори, или најмалку $100 милиони евра.Откако не успеа аукција, инвеститорот поднесува за Поглавје 11 за стечај заштита и повика на "внимателен аукција" тоа е во најдобар интерес на Снег Покриени, ИО-5 инвеститори, и да се впуштат вработени..