риба табела коцкање за продажба

реки казино кафез касиерот плата

Обединетото Кралство е Коцкање Комисија го најави ова утро дека сите велика БРИТАНИЈА лиценцираните оператори ќе бидат забранети од нуди играчи било форма на стимулации во форма на бонуси или слично како од понеделник 6 април риба табела коцкање за продажба. Casinomeister форум член Dunover, соопшти веста на шокирани заедницата ова утро и изјави: "Коцкање операции лиценцирана од страна на Велика Британија Коцкање Комисија ќе се бара да го суспендира сите бонус и нов играч на мотивацијата од следниот понеделник, 6.Април." "Оваа акција беше одлучено во итен онлајн денешната средба со цел да се отстранат стравови на upsurge во проблем коцкање поради дома изолација среде COVID-19 епидемија." Во темата на форумот, на Симон Griefgebber, Маркетинг Директор на AFJ Стопанства, кој не бил многу среќен, така се цитира, каде што тој коментари на одлуката на UKGC, се наведува: "Ние имаме разбирање за чувствата на UKGC но тоа се чини дека сите нелогични и нефер.НЗС работници, испорака возачи и продавница работници се raking во со сите свои продолженија и супермаркети се за известување рекорден промет.Сепак, ние сме обезбедување на суштински услуги да им обезбеди ескапизам за оние со екстра слободно време на нивните раце, со цел да се заштити нивното ментално здравје." "Има само толку многу се повторува на Top Gear и Minder луѓето можат да ги преземат на ТВ пред тие да попуштат.Тоа е само разумно ние се уште може да им се понуди можност на слободни пари на врвот на она што тие го поминуваат себе." За повеќе детали, проверете на тема: UKGC да го суспендира бонус нуди од понеделник 6 Симон Рајт е и играч и набљудувач на онлајн казино индустрија за над 15 години.Неговото познавање на онлајн казино индустријата – за да ја вклучите спортски е масовна.Не многу луѓе имаат искуство или неговото знаење за онлајн коцкање.Неговото поклонување на фудбалот е исто така забележано.Тој има насликано неговата куќа сина (Chelsea) и иритира неговите соседи со локалните фудбалски песни на играта дена. риба табела коцкање во близина на мене.