Vue слушате слот промени

живеат блек џек онлајн вистински пари

Бристол Советот на Град има одобрено забрана за коцкање реклами и спонзорства во текот на градот во што е прв citywide советот забрана за коцкање реклами во велика БРИТАНИЈА.На Бристол Пост извештаи дека овој потег би можел да го чини градот до £150,000 во изгубени приходи.Рече да биде најмногу експанзивна од ваков вид во велика Британија новиот бан вклучува ограничување на рекламите за брза храна, алкохол, и ден на исплата кредити.Забраната забранува реклами во советот паркови и зелени површини и сите советот сопственост, освен ако имотот се користи за приватна настан или не е приватниот бизнис оперативен таму.Ова значи дека забраната важи и за 180 автобус засолништа, 17 билборди/hoardings, советот на социјалните медиуми канали, и екрани во музеи, библиотеки, и било какви услуги на клиентите точки во градот.Сепак, некои campaigners сугерира дека забраната не оди доволно далеку, како во приватните бизниси се уште е дозволено да се прикажување на реклами на нивните својства.Кампањата група Adblock Бристол побара градоначалникот Марвин Rees да се прошири забраната за да се покријат во приватна сопственост бизниси со член Џени Хауард Coles велејќи: "Ова е добар почеток, но она што навистина треба да се види е големо намалување на износот на корпоративниот отворено за рекламирање на нашите улици и забрана на клима-саботаж производи низ целиот град." Говорејќи на новиот бан, Советник Asher Крег, заменик-градоначалникот со одговорност за заедници, equalities и за јавно здравје, рече: "Ние се на здравјето на нашите резиденти сериозно и работеа со нашите локални јавни здравствени експерти за некое време да се најдат начини за поддршка на здравјето на нашите граѓани vue слушате слот промени. "Еден од начините на кои ние имаме намера да го направите ова е да се ограничи на повеќето штетни видови на рекламирање од центарот на градот банери, дигитални екрани и автобуската станица на недвижности." Тој додаде дека: "Со ставање на здравјето на луѓето прво, ние треба направени Бристол е политика, една од најсилните во земјата, предводена од пример и покажувајќи подготвеност да ја преземат потенцијален хит на нашиот приход, со цел за поддршка на здравјето на луѓето и благосостојба." Ciaran има една деценија искуство со пишување за некои од најголемите имиња во eSports, покер и казино индустрии.Коцкање Вести-Сајт со ХУМОР vue име слот стандардната содржина.