кралот били казино 50 слободен врти

точно сина казино чип слободни

Martell Фондацијата за Leukaemia, Рак и СИДА Истражување на 3-та Годишна Чад Браун Спомен Покер Турнир, и Ден Shak е појавување на донации до $35,000 на Свеста За Ефикасно Давање.На 3-ти Годишен Чад Браун Спомен Покер Турнир собрани $19,400 за T кралот били казино 50 слободен врти. Две приказни со добротворни на ѕвонење вклучувајќи PokerStars подигање $19,400 за T кралот били казино бонус кодови. 87 играчи добија седиште, и 214 се ре-записи резултираше со награден фонд од $38,800; 50% од кој отиде кон љубовта.Грч сензација, Џејсон Somerville, освои настан.Тој собрал на PokerStars Првенство Бахамите Главниот Настан Седиште за неговите проблеми кралот били казино 21 слободен врти. Somerville победи колеги PokerStars вработен Џенифер Shahade во главите-up постапка.На MindSport Амбасадорот зеде Покер Играчи Првенство (ППЦ) Aruba седиште за завршувањето на втората.Други notables да се направи конечна табела вклучени Реалноста ТВ ѕвезда Роберт "Бостон Роб" Mariano кој завршил трет подигање на нови покер масата.Ванеса Selbst освои WPT500 седиште за своето петто место заврши.Наташа Barbour освои Срцето Покер Турнеја (HPT) пакет за нејзиното шесто место заврши, и Фауима Moreira де Melo освои VIP Светот Покер Турнеја (WPT) искуство за завршувањето на седмата точно сина казино чип слободни. Shak рече тој се приклучи на појавување предизвик, бидејќи тој е голем фан на работа РЕГ прави.Грифин Benger, кој заврши седмиот на Светската Серија на Покер (WSOP) Главниот Настан Конечна Табела, беше облечена во РЕГ печ.Во 2015 година, четвртото место finisher Max Steinberg, исто така, го поддржа мета-за добротворни цели, и 2014 победник Мартин Jacobson донираше 250.000 $за неговата $10m првата награда на РЕГ точно сина казино слободни бонус кодови. Acosta покажа моќта на онлајн квалификација пат со освојување на неговото седиште во 5,000 StarsCoins онлајн бараж точно сина казино слободен врти. Џејсон Acosta – $38,220 2.