малку реката казино календар на настани

најдобри влезот и излезот за дијамантски казино heist

Двајца тинејџери се обвинети за gunning надолу човек на Лас Вегас Лента се транспортира до Невада од Калифорнија затвор.Жртвата е парализиран, власт, рече.Кристијан Милер и Дејвид Престон, двете 19, биле уапсени во близина на Бејкер, Калифорнија, околу два часа по Седум малку реката казино календар на настани. 27 пукање во близина на Фламинго хотел-казино.На тинејџери се врати во Лас Вегас минатата недела на потерница, според Лас Вегас Преглед-Весник.Видео обнови од областа покажува двајца мажи се расправаат со друг маж околу 11 часот на тротоарот во близина на Фламинго хотел-казино.Двајца мажи се гледа по други човекот кратко растојание пред снимањето него во градите во близина на Margaritaville ресторан, полицијата рече.На жртвата, кој е од државата Вашингтон, е парализиран, според весникот.По снимањето, осомничените отиде брзо кон нивната соба на 18-ти кат од Фламинго, полицијата рече.За време на пребарување за вооружени лица, полицијата заклучен на Фламинго во текот на ноќта за неколку часа.Власти биле во можност да ги пратите одредување на два тинејџери врз основа на средбата порано дека ноќта во Cromwell хотел-казино паркинг гаража.На Cromwell е бутик одморалиште на следната врата да се поголем Фламинго.Чуварот и се изјасниле гледаат двајца мажи со пиштол во Cromwell гаража околу 9:30 часот, според весникот.На guard предупредени Лас Вегас Митрополитот Полициска станица, локално познати како Метро.Полициските службеници во прашање Милер и Престон.Но тие објави нив, бидејќи тие не се вклопуваат security guard е опис, на дневниот весник известија.Преглед на офицерите " телото камера за видео означени Милер и Престон исти снимањето на осомничените,' описи, весникот пријавени.Двете се види во видеото во близина на црвен Hyundai со Калифорнија регистарски таблички.Калифорнија Highway Patrol подоцна запре автомобилот во близина на Бејкер за забрзување на 94 mph.Врз основа на информациите Метро имаше пренесени на други агенции, полицајците поврзани со автомобил до инцидентот во Лас Вегас.За време на претресот на автомобилот, органи обнови оружје сметаат дека се користи во пукање, според Метро полициски извештај.Пиштол се појави да биде копија на Глок, generically направени без сериски број," извештајот држави.Осомничените беа одржани во Adelanto, Калифорнија, пред да биде однесен во Лас Вегас.Милер е во притвор без кауција на Кларк Каунти Притвор Центар.Престон беше објавен на $25,000 кауција.Во септември пукање во близина на Фламинго е еден од неколкуте последните пиштол инцидентот на Лас Вегас Лента.Еден снимање бил фатен на videotape во близина на Планетата Холивудски хотел-казино.Во тој инцидент, човекот се види на видео влече пиштол надвор од темна ранец и снимање друг човек во ногата.Полицијата рече дека снимањето е поврзано со дрога на трансакцијата.Видео беше објавено на KSNV-ТВ веб-сајт.Полициски капетан неодамна изјави каунти службеници кои се надвор од државата банди и посетителите се одговорни за "добар дел" на порастот на насилството на Лента и околните туристички места.Во одговор, Метро ја засили своето присуство во оние области во програма на одделот за повици Операција Упорни Притисок.На Невада Автопат Патрола е помагање во обид. најдобри влезот и излезот за sneaky казино heist.