јупитер клуб

казино бонус кодови

acau казино име магнат Стенли Хо Обесени Сонце (на сликата) го прослави својот 93rd роденден во вторникот.Г-Хо и членовите на неговото семејство прослави со давање HKD2 милиони долари (US$258,000) за Заедницата Градите на Хонг Конг добротворна организација фонд.р Хо е основач и претседател на Макао-врз основа казино оператор SJM Holdings Ltd.Тој е, исто така, таткото на Pansy Хо Chiu Кралот, ко-претседавач на Макао-врз основа казино фирма MGM Кина Holdings Ltd, и Лоренс Хо Yau на белите Дробови, главен извршен директор и ко-претседавач на Melco Круна Забава Ltd, уште на шест Macau казино оператори.р Хо се повлече од ден-за-ден менаџмент на SJM Стопанства по повреди на главата во средината на 2009 година здобиени во сообраќајна несреќа во домот. јупитер клуб.