Tecno pouvoir 3 плус слот

слот машина во раните утрински часови на тага

Екс-Ladbrokes директор носи оперативно искуство во велика БРИТАНИЈА и Ирска на мало Лондон, 7 декември 2017 – Playtech BGT Спорт (PBS) има bolstered на извршниот тим со назначувањето на поранешниот Ladbrokes генерален Директор Ли Drabwell tecno pouvoir 3 плус слот. Drabwell, кои ќе се приклучат како Главен Оперативен Директор за велика БРИТАНИЈА и Ирска, поминал 29 години со операторот, кои служат во голем број на високи позиции во рамките на своето мало обложување поделба.Тој замина на новоформираната Ladbrokes Корални во април, откако latterly работи како нивните Малопродажни Операции Директор.Во негово време во Ladbrokes, Drabwell беше инструментална во roll-out на SSBTs низ својата 2,700-силна мало имоти во велика БРИТАНИЈА, Ирска и Белгија, и за неговото искуство во областа ќе биде од непроценливо значење кога режија PBS' проширување на база на клиенти.Во својата нова улога, Drabwell ќе биде одговорен за водење и развивање на шемата за фармацевтски бенефиции база на клиенти низ велика БРИТАНИЈА и Ирска, како изгледа тоа да ги прошири своите спортски обложувања решенија и примена на најновите содржини развој.Џон Pettit, генерален Директор на велика БРИТАНИЈА, Ирска, Азија и Австралија во Playtech BGT Спорт, рече: "Ли е одличен прилог на нашите сениорскиот тим со децении на мало искуство во едно од водечките имиња во секторот, и ние ќе се прислушување во неговата експертиза во наредните месеци слот машина договор или нема договор. "Тој беше пионер во roll-out на SSBTs во негово време во Ladbrokes и ова искуство ќе биде од непроценливо значење за нашата проширување на операциите во велика БРИТАНИЈА и Ирска." Ли Drabwell, COO за велика БРИТАНИЈА & Ирска во Playtech BGT Спорт, рече: "Playtech BGT Спортски е возач на иновации во мало простор во последниве години, и јас сум во потрага напред за додавање на мојот оператор-страна гледна точка на сениорскиот тим. "Јас сум возбуден од амбициозни планови кои ги имаме во продавница, и во однос на градење на нашите операции со постоечки и нови клиенти, но исто така и со развој на производи кои ќе се спроведуваат во партнерот малопродажни продавници во блиска иднина." PBS неодамна потпиша договор екстензии со водечките оператори, вклучувајќи Boylesports и Betfred, и во моментов се во тек на возен од неговата BetTracker производ со голем број на партнери.За повеќе информации на оваа притиснете ве молиме или да се организира интервју со Џон Pettit контакт Плоштадот во Воздух на 0203 586 8272 или [email protected] За Playtech Playtech е лидер на пазарот во коцкање и тргување финансиски индустрии.Основана во 1999 година и се наоѓа на Главниот Пазар на Лондонската Берза, Playtech има повеќе од 5,000 вработени во 17 земји.
Playtech е коцкање индустрија водечки софтвер и услуги снабдувач со повеќе од 140 licensees на глобално ниво, вклучувајќи многу од светските водечки регулирани онлајн, мало и мобилни оператори, земја-врз основа казино групи, владата спонзорирани субјекти, како што се игри на среќа, и отворање на нови членки операции во ново-регулирани пазари.Својот бизнис интелигенција-управувано коцкање софтвер нуди вклучува казино, во живо казино, бинго, покер и спортски обложувања.Тоа е пионер на Omni-канал коцкање која, преку Playtech ЕДЕН, нуди оператори и нивните клиенти, лесна, во секое време, насекаде искуството на секој производ, секој канал (на интернет, мобилни и мало) и кој било уред со користење на една сметка и единствен паричник.Таа им нуди на маркетинг експертиза, софистицирани CRM решенија и други услуги за операторите кои бараат целосна клуч решение слот машина da vinci дијаманти слободни. Playtech BGT Спорт ("PBS") е Playtech е спортски обложувања поделба, со седиште во Никозија со повеќе од 600 вработени низ 6 различни бизнис центри. PBS е на услуги на пазарот водечки Авто Сервис Обложување Терминали производ со над 26,000 терминали доставени до мало оператори во велика БРИТАНИЈА и меѓународно ниво, како и дигитална спортски обложувања платформи и кориснички интерфејси за многу големи онлајн licensees. Playtech е Финансии поделба работи и за B2C и B2B основа.Нејзините B2C фокусирани понуда е утврдена и расте онлајн CFDs брокер, оперативни бренд пазари.com.Своето Б2Б понудата вклучува поделба е заштитен платформа за тргување, CRM и back-office системите, како и нејзината ликвидност технологија платформа која обезбедува малопродажни брокери со мулти-средство за извршување, премиерот на брокерски услуги, ликвидност и комплементарни управување со ризик tools.www.playtech.com Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот машина во раните утрински часови на тага.