покер правила за сите во

како не коцкање влијае на вас

Макао видов рекорден број на посетители помине во енклава за да го прослават Велигден и Чинг Минг фестивали.Туризмот орган пријавени бројот на дневни посетители беше меѓу 330,000 и 370,000 за секој ден, а вкупниот хит 1,4 милиони.Многу од посетителите дојде преку Хонг Конг и тоа доведе до редици на Надворешниот Харбор Терминал и Jetfoil билети се продаваат.Тоа ќе биде добра вест за казино индустријата во Макао и bodes добро за отворање на Песок Cotai Централна подоцна оваа недела.Маса-пазар игри продолжи да се outpace на VIP пазар за третиот квартал работи.Проценките на аналитичарите од Дојче банк Карло Santarelli и Кели Knybel изјави: "Маса на пазарот на табели и слот приходи се зголеми 36,3 проценти минатата година [во првиот квартал на 2012] додека ВИП приходи се зголеми 23.5 проценти минатата година." Официјалните бројки ќе биде надвор следната недела и аналитичари се прогнозирање 21,2 проценти на приходи за цела година на 2012 година покер правила за сите во.
Тие додаваат: "Маса приходи дневно во текот на првиот квартал, исто така, достигна сите времиња квартален на високо ниво, тренд ние веруваме дека може да продолжи во текот на следните неколку квартали по отворањето на Песок Cotai Централна оваа недела." Макао е шест казино бизнис оператори може да се очекува да имаат лиценци продолжува кога ќе истече.Макао Игри Инспекција и Координација Биро (DICJ) глава Мануел Joaquim das Невес кажано Macau Бизнис: "влез на нови играчи донесе огромни количини на инвестиции, подобро придонеси и не-игри диверзификација." Тој продолжи: "Секој од шест игри оператори значително придонесе за индустриски развој." Невес додаде шест фирми можат да очекуваат нивните лиценци да се обновува и дека нови фирми ќе најдете дека е многу тешко да влезат на пазарот.Тој, исто така, очекува индустријата за да објавите приходи раст на секаде меѓу 20 и 30 отсто во текот на времетраењето на 2012 година покер правила аце високи или ниски. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер правило на 5 и 10.