она што не рулет превод да

tkkg 210 raubzug im казино

Онлајн коцкање оператор Замок Група е издадена нова велика БРИТАНИЈА коцкање лиценца.Минатиот септември, зборот се шири дека Замок беше извлекувајќи од велика БРИТАНИЈА пазарот како велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија (UKGC) подготвен да ги спроведува своите нови лиценцирање режим, вклучувајќи многу-loathed 15% онлајн точка на данок на потрошувачка (POCT).Замок брзо појасни дека повлекување применува само на своите покер вертикални, и дека се применуваат за нов UKGC лиценца.Во Понеделникот, Mansion Europe Holdings Ltd.најави дека има добиено UKGC е печат на одобрување.Замок Група извршен ДИРЕКТОР Sagi Lahav, кој ја презеде од Човек Gussarsky минатиот месец, наречен нов велика БРИТАНИЈА лиценца "важна пресвртница во нашата стратегија за стекнување на игри лиценци во клучните пазари." Lahav рече Mansion "поздрави дополнителна безбедност и транспарентност дека ова му дава на нашите играчи" и покрај "дополнителни предизвици кои регулатива пози." Минатиот септември, Mansion отпуштени голем број на кадри во своите Гибралтар СЕДИШТЕТО и префрли некои од своите операции во Бугарија, да се подготват себе за финансиското влијание на нов POCT.Плановите се сега нерегуларно да се зголеми велика БРИТАНИЈА маркетинг за Mansion е пет казино брендови: Casino.com, MansionCasino.com, Club777.com, LesACasino.com и SlotsHeaven.com она што не рулет превод да.

Lahav рече Замок вниманието сега ќе се префрлат во Италија, каде што се планира да се започне прилагодена верзија на Casino.com " во наредниот месец." 12BET се ВРАЌА НА велика БРИТАНИЈА СПОРТСКИ ОБЛОЖУВАЊЕ на ПАЗАРОТ во Меѓувреме, онлајн Азиски хендикеп спортски обложувања оператор 12Bet има relaunched својата велика БРИТАНИЈА sportsbook осум месеци по делумно ditching на пазарот со текот на лиценцирање за загриженост она што не рулет значи во тамил. 12Bet имаше лево неговото казино операции непроменети, додека таа се применува за нов UKGC онлајн спортски обложувања лиценца.Има од се сретна со UKGC е одобрување, 12Bet relaunched своите Европски фокусирани на sportsbook претходно овој месец tivoli казино без депозит бонус.

12Bet е нов производ се напојува со TGP (Гејминг Платформа) Европа и има над 6k во живо на фудбалски настани месечно, со просек од 60 пазари по настан tkkg 210 raubzug im казино. 12Bet извршен ДИРЕКТОР Rory Андерсон го прослави 12Bet проширување на својата понуда надвор од нејзините mainstay Азиски хендикеп бизнис и рече Приходи Пристап ќе се обезбеди 12Bet е нов affiliate програма.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre tlc во coeur d'alene казино.