можете да кажете кога слот машина е за да хит

е коцкање правна во кипар

Ајова Gov можете да кажете кога слот машина е за да хит. Тери Branstad има потпишано бил овозможувајќи Hawkeye Државата коцкари да се направи однапред депозит wagers на коњчиња преку телефон или преку нивниот компјутер.Законодавството исто така, повици за Ајова Трки и Игри Комисија да се спроведе студија на последици од воведување на внатрешни онлајн покер и да достави препораки за тоа како најдобро да се регулира тоа.Дербито на телото е потребно да се достави извештајот од Декември можете да кажете кога слот машина е за да хит на џекпот. Така Iowans може да ги користат своите компјутери за да се кладиме на коњчиња, но не покер (барем не сеуште).Иако коцкари кои се обложуваат на коњчиња во суштина се гледачите за исходот на нивните облог, за разлика од, да речеме, покер играчи (на добри во секој случај).Околу 40% од американските држави сега се овозможи таков онлајн пони punting.Да биде јасно, никој не е begrudging било НАС punter кој сака да се обложи на коњчиња онлајн.Но, доволно со двојни стандарди.Говорејќи на, верен анти-коцкање човек Rep можете да кажете кога слот машина се случува да се погоди. Спенсер Bacchus (R-AL) е фаќање на оган во својот дом држава Алабама бараат да го одложи поголем надзор на Вол Стрит е познат финансиски деривати на пазарот.Во текот на 2007/08 економска криза, Bacchus' сопствени Округот Џеферсон видов нејзините државни sodomized од JPMorgan, кои би убеден каунти официјални да влезе во каматна стапка swap се занимава за рефинансирање на својата $3.2 б долг.Округот сакаше пари за да го поправат нивното стареење канализациона мрежа, која беше иронично, затоа што тие беа наскоро пливање во светот на срање. JPMorgan имаше заклучен каунти во над-пазарни стапки и обременети нив $100 за привилегија да го прави тоа.Тоа веројатно не боли што JPMorgan беа направени повеќе од $8m во непозната плаќања на пријатели на округот службеници.Кога subprime пазарот се урна, каматните стапки на Округот Џеферсон swap се занимава skyrocketed.Неизбежно, округот defaulted и судовите вртеа канализациона мрежа во текот на еден приемник со моќ да се подигне стапки да им помогне на плати на округот долгови.Соочени со Комисијата за Хартии од истрагата, JPMorgan на крајот одлучил да одиме подалеку од $647m во такси тоа беше должници од Округот Џеферсон размена.Таа дури и го даде на округот $50 метри, веројатно така, пациентите може да сите одат надвор и да имаат убаво лице и да заборави на своите проблеми.Само се надевам дека тие не јадат ништо зачинета, затоа што денес тоа веројатно чини $5 да биде рамна вашиот тоалет во Округот Џеферсон.Зголемен надзор на финансиските деривати беше потпишан во законот минатата година од страна на Претседателот Обама.Регулаторите се би требало да има работен правила во место, со овој јули.Но Bachus, шеф на Финансиски Услуги Комитет, сака овој рок турка назад до Септември е коцкање правна во кипар.
2012 да бидете сигурни дека регулаторите се добие тоа право.Демократите се тврди дека тоа е дел од еден долгорочен план да го убие законот, и во краток рок, тоа го спречува регулатори од тоа многу за спречување на непокајаните Вол Стрит е во тек ексцеси. Bachus не е секогаш толку љубезни да потребите на регулаторите.Во Ноември. 2009 година, тој и другите анти-коцкање крстоносец Сен.
Jon Kyl (R-AZ) ко-напиша писмо до Секретар за Финансии Тим Гајтнер спротивставени предложените една година задоцнување во спроведувањето на UIGEA прописи е коцкање правна во делавер. Bachus рекоа дека "нема оправдување за одложување на усогласеност на денот." Значи она што оправдување е таму за одложување на Вол Стрит е согласност?Па, според Центарот за Одговорна Политика, JPMorgan е Bachus' еден најголемата кампања соработник.Само sayin'.Значи, да резимираме: можете да го користите вашиот компјутер да се обложи на коњчиња, но ако можете да го искористите за да се игра покер, владата ќе ги одземе вашиот bankroll и ги гони оние кои е дозволено да се игра.Понатаму, Американскиот народ треба поактивно да се спречи кликнување на нивните глувчето и губење на нивната куќа, но нема големо брзање да се запре инвестициски банкари кој кликнете на нивниот глувци и да ги уништи еден народ економија, една област во исто време.Бог да ја благослови Америка.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.