Zigi & marais

стандард octagon покер масата димензии

acau казино оператори треба да се користи тековната ладење во градот е коцкање пазарот како можност да се развијат нови не-игри нуди, вели академски Карлос Сиу Лам zigi & marais. Лекцијата е од Њу Џерси, бидејќи казина таму најмногу се натпреваруваат на цени и придобивките од [да играчи]," изјави Г-дин Сиу, вонреден професор на Игри Настава и Истражувачки Центар во Macao Политехнички Институт. Можете да го видите таму одговорот беше не дека задоволителни.Затоа, особено за помладата генерација [на САД] тие сакале да се обиде нешто ново, тие сакаа да имаат целосно искуство за забава – и коцкање", додава Г-дин Сиу.e беше говореше на неодамнешното издание на ток-Шоу, дискусија програма на англиски јазик услуга на Макао е јавниот радиодифузер TDM.tlantic Град во септември се забележува забавување во годината-за-годишен пад од своите игри на приходи за 0.9%, во споредба со 6,2 проценти падне во игри на приходи за цела година во 2013 година. Тоа е според податоците од Atlantic City Конвенцијата и Посетителите Орган.onetheless на retreats во игри на секторот се одржа против позадина на посетител броеви на Атлантик Сити, всушност, ќе до – по 4.2 проценти од година на година во септември, а 20 проценти од година на година, во 2013 година.

Вториот број беше против тешко споредба со 2012 година, кога Ураганот Сенди сериозно нарушени бизнис.ven со 19 проценти година-на-годишниот пад во Макао VIP игри приходи и вкупните 7 проценти се лизга во GGR гледа во третиот квартал, наводно, најмногу поради копното на Кина корупцијата crackdown – територијата уште е далеку супериорна една U. пазарот, вклучувајќи Лас Вегас во однос на годишниот GGR.Макао донесе во речиси MOP276 милијарди долари (US$34.6 милијарди евра) во календарската година до 30 септември 4 слот патување случај. ut Macau дали имаат претходно искуство на казина завојуваните на цената во leaner пати.ne пример е од декември 2007 година цик-цак казино без депозит бонус кодови. Тоа беше кога Melco Круна Забава Ltd е Taipa сопственост Круна Макао (сега Altira Макао) во соработка со AMA Меѓународно – а junket консолидација операција во сопственост од страна на тогаш-Max Holdings Ltd – преку ноќ понудени junket оператори 1.35 проценти возен чип комисија да ги намамат да ги пренесат своите играчи од други места.стр до 30 јуни оваа година, Макао гејминг на приходите растеше во 12.6 проценти од година на година според Игри Инспекција и Координација на Бирото.р Сиу сугерира дека во актуелните политички и бизнис клима во Макао гејминг индустријата нема простор за самозадоволство однос или коцкање понуда или не-коцкање понуда.e кажано TDM дека во текот на тој период се анализираат, тој се проценува дека секоја Macau посетител потрошени околу US$1,565 во просек по патување – со исклучок на патните трошоци – со НАС$1,350 тоа за казино коцкање.e изјави: "коцкање буџетот за просечен туристички за Макао е US$1,350 [по патувањето] и тие поминаа НИ$42.68 на храна и пијалоци, US$58 на поднесувањето и [on] шопинг, US$114." р Сиу додаде: "Тоа е ситуација во моментов во Макао, но според анкетата што ја спроведе пред некое време, помладата генерација сака да се обиде сè нови...па таму може да се некои барање за додавање на нов не-игри елементи.Па јас мислам игри оператори треба да студија [кои] и знаете што потребите на пазарот," рекол тој.анг Ли, генерален директор на индустријата за игри на консултантски IGamiX Менаџмент и Консалтинг Доо, зборуваат на ист TDM дискусија програма, рече дека ако моменталната политичка клима во Кина остана, потоа градот можеби ќе мора да почне да размислува незамисливото – дека не може да биде oversupply на казино капацитет на Cotai со нов круг на отворите за сите шест concessionaires поради меѓу 2015 и 2017. Ако Пекинг одлучува за доделување Macau уште една деценија на просперитет, тогаш јас дури би рекол шест [Cotai] одморалишта се не е доволно.Сепак, моменталната политичка клима, како што е, тоа ќе изгледа како таму би можел да биде потенцијален oversupply," изјави Г-дин Ли.проповед Govertsen, аналитичар за Сојуз Игри Истражување Macau Ltd, исто така, се појави на ток-шоу.Тој предлага отворање на Галакси Entertainment Group Ltd е HKD19.6 милијарди долари (US$2.5 милијарди долари) Галакси Macau фаза 2, најверојатно во средината на 2015 – и можеби Melco Круна Забава Ltd е 60 проценти во сопственост на Студиото Град одморалиште подоцна во 2015 – не може да се создаде порастот на побарувачката се гледа за време на претходните големи дупки.р Govertsen изјави: "Во 2015 година ви се случува да видите Галакси [Macau] фаза 2 за да се отвори и потенцијално Студио Градот на крајот на годината.Галакси историски е исклучително силна ВИП оператор.Тие не се толку силна како маса-операторот на пазарот.Кога тоа [имот] доаѓа онлајн, вие не може да се види снабдување возење побарувачката – барем на маса страна." e додава: "исто Така во 2015 година кога ќе се размислува за Студио Град, Melco Круна...само да поседува 60 проценти од тој бизнис, а не 100 отсто.Па тие не се точно incentivised да испрати голем број на играчи таму, ако тие би можеле да ги задржи во Треска [Градот на Соништата] или Altira, за 100 проценти од парите." awrence Хо Yau на белите Дробови, ко-претседател и главен извршен директор на Melco Круна, изјави, за време на фирмата третиот квартал заработка конференцискиот повик на ноември 6 дека фирмата е "загрижен" во однос на неговото табела за распределба Студио Градот стандард octagon покер масата димензии. Во оваа фаза, тие [владата] не им се ни што табелата средства се", изјави тој аналитичарите.Извршниот претходно споменати фирмата се надева да добие "400 игри маси или повеќе" за Студио Градот. стандардот за мерење на паркинг слот.