најдобрите казино одморалиште во државата вашингтон

тастатурата во дијамант казино heist

чеша Рејтингот Inc вели игри издавачот на хартиите од вредност, вклучувајќи казино оператори Дин Места Ltd и MGM Места Меѓународни, "генерално добра ликвидност" која се однесува на повеќето близина на рок на доспевање потреби.
Ние не очекуваме некои поголеми ликвидност-управувано неисполнување на обврските во блиска и покрај ослабен држава на U најдобрите казино одморалиште во државата вашингтон. висока-принос на пазарот," на рејтинг агенција се вели во извештајот во петок најдобрите казино одморалиште во близина на лос анџелес. Издавачот на хартиите од вредност со најголем развој цевководи, особено Дин Летувалишта и MGM [Установи] Меѓународни, се пре-финансиран од нивните потреби," Фич додаде.ynn Macau е закажано да ги отвори своите US$4.1-милијарди Дин Палата во Макао е Cotai област на јуни 25. На матичното друштво е, исто така, се движат напред со САД$1.7-милијарди казино проект во град Еверет во предградието на Бостон во сад.чеша, рече Дин Установи "има доволно ликвидност" за финансирање на овие нови проекти најдобрите казино одморалиште во сад. Како на 30 септември 2015 година, Дин имаше US$2.8-милијарда на ликвидност, не вклучувајќи ги САД$875 милиони на... кредити за својата Дин Еверет проект и US$250 милиони расположливи-за-продажба на хартии од вредност.Оваа ликвидност плус околу US$600 милиони на дискрециони се кандидира стапка на годишен FCF [слободни парични текови] е доволно да се обрати Дин е US$6-милијарди долари за развој на гасоводот", рече рејтингот куќа.чеша додаде дека Дин Установи "нема близина на рок на доспевање" и нејзината единствена тековната финансиска пакт е за Макао кредитна објект, што ја исклучува долгот на Дин Места.ГМ Места има US$2.2-милијарди долари во рочности – со исклучок на постар обезбедени долг – напуштање на казино фирма со околу US$5.4-милијарди евра во финансирање на потребите, според Фич.На рејтинг агенција за проценки – како на јануари 2016 – MGM Установи' развој капитални расходи заложби преку 2018 во US$3.2 милијарди долари.acau казино оператор MGM Кина во ноември се одржа на врвот исклучување на церемонијата за негово во изградба на нови одморалиште на Cotai.На HKD24-милијарди долари (US$3.1-милијарди долари) MGM Cotai (на сликата) е закажан за четвртиот квартал 2016 отворање.Нејзините цитирани буџет исклучува земјиште трошоци и капитализирани камати.ГМ Летувалишта се скрши во земјата во Март на своите MGM Спрингфилд проект во Масачусетс, во сад.Шемата во моментов има цена од околу US$950 милиони евра.Компанијата развој на гасоводот, исто така, вклучува MGM Арена проект на Лас Вегас Лента во Невада и MGM Националните Пристаништето во Мериленд, исто така, во U тастатурата во дијамант казино heist. чеша, рече во својата петок извештај: "[MGM Установи'] Macau потреби се целосно финансирани со САД$1.45-милијарди undrawn револвер.Под претпоставка дека MGM е U. револвер добива проширени, U копчињата за богатството слот машина. потреби може да бидат исполнети со САД$2-милијарда на располагање ликвидност и САД$600-милиони САД$900 милиони годишно на домашните FCF, вклучувајќи CityCenter и Borgata заеднички потфат дистрибуции, како и US$150-милиони САД$350 милиони во дивиденди од MGM Macau да MGM [Установи] годишно." ГМ Установи' ликвидност "би можел да стане moot точка" ако компанијата се движи напред со својот план да придонесе своите средства да MGM Раст Својства ДОО, фирмата планира недвижен имот и инвестиции на довербата, еден вид на инвестиција возило, попозната како REIT.

Под тие околности, ние веруваме MGM [Установи] ќе ги отплатат своите 2016 година рочности и се измени своите кредитни објект," додаде Фич. копчињата за онлајн покер турнири.