се заработат пари коцкање онлајн бесплатно

online poker real money lebanon

Казино оператор Лас Вегас Песоци објавено скромни приходи во приходите и добивката во третиот квартал, и покрај slowdowns во својата Сингапур и stateside својства.Бројките објавени денеска покажуваат Песоци генерирање на компанијата-широк приходи од $3.37 б во три месеци што завршува на 30 септември, до 6.7% од истиот период минатата година.Прилагодени сопственост заработка стекнато 6% до $1.28 б, додека нето-приходи беше само $2m да $571m.На Песок Кина операции во Макао пријавени вкупно приходи до 13.1% до $2.15 б.На Венецијански Macao имаше особено силен квартал, со приходи до повеќе од една петина до $857m, додека Песоци Cotai Централна подобрување од 15% до $537m.Новиот Parisian Macao не цена за превоз, како и, со приходи потопување речиси 5.4% до $389m.Песоци Претседател Роб Голдстејн рече на Венецијански корист од "неверојатна количина на многу концентрирани high-end игра" во својот премиум маса бизнис.На Parisian ужива слично на "вонредни" активност во Q3 2017, што за тежок споредба.Исто така, околу 600 на Parisian е соби – околу една четвртина од вкупната – беа во процес на реновирање.Песоци Кина целокупната VIP победи по маса на ден беше до 15.3% во Q3 се заработат пари коцкање онлајн бесплатно. Маса на пазарот на игри, исто така, имаше солидна квартал, со 'base' материја дневно победи по маса до 14.3% и премиум маса речиси една четвртина.Во Сингапур, Марина Беј Песоци одморалиште пријавени приходи паѓа 2.9% до $766m, како ВИП промет падна за една четвртина, додека масовната табела се намали и слотови се справи со претрпе ниски, една-цифрениот се намалува.Голдстејн призна дека имотот е "капацитет ограничени", но тврди дека и другите оператори ќе ги убие за да имаат место дека генерирани до $1.7 б во годишната добивка се заработат пари коцкање за спорт.
Stateside, Лас Вегас операции видов приходи падот од 2% до $379m како соба вработување падна 2.6 поени, кои исто така се сведе на храна и пијалоци приходи.Во Пенсилванија, наскоро ќе се продаваат на Песок Витлеем приходите беше долу 4.2% до $138m.Песоци шеф Шелдон Adelson рече дека неговата компанија остана нахакан на Макао изгледите, толку многу што тоа е зголемување на своите капитални расходи таму да $2.2 б низ 2021 online poker real money legal in ohio. Над $1b на оваа сума ќе бидат потрошени конвертирање на (релативно) ниско ниво на Песок Cotai Централниот во велика БРИТАНИЈА-тематските На Londoner Macao.Компанијата користи оваа капитални расходи за да се илустрира својата (јавно, барем) презир кон идејата дека НИ казино оператори, како што се Песок може да страдаат треба да актуелниот американски-Кина трговија војна се било потопло отколку што веќе е.Голдстејн рече Песоци беше "да се направи многу пари и ние сме инвестирање во нашата цврста верба дека ние ќе бидеме [во Макао] денес, утре и многу години да дојде." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre online poker real money lebanon.