Tesco кога не испорака слотови станат достапни

шансите на притискање на еден број на рулет

DraftKings најави лансирањето на мобилен и на интернет sportsbook во Јужна Африка, во партнерство со Peermont Хотели, Игри и Установи.Јужна Африка игри и туристичката група Peermont, ќе се користат DraftKings' Б2Б sportsbook и платформа решение за напојување на PalaceBet sportsbook, групата е првата онлајн спортска обложување потфат.Потфатот ќе видите Јужна Африка спортски фанови да имаат пристап до широк спектар на спортски обложувања карактеристики, како што се Вашиот Облог и Пулсот Обложување, додека податоците интеграции со Betgenius и IMG ќе им овозможи на потрошувачите да се обложи на локални и меѓународни спортски вклучувајќи крикет, фудбал, тенис и рагби, како и Среќни Броеви tesco кога не испорака слотови станат достапни.
DraftKings шефот на меѓународната службеник Shay Berka, рече: "Оваа соработка се среќаваат две организации посветени на обезбедување на Јужна Африка спортски фанови со најголем број на динамичен и иновативен спортски обложувања искуство."Peermont извршен ДИРЕКТОР Најџел Atherton, додаде: "Peermont секогаш е во првите редови на најновите трендови и технологии, па затоа тоа го направи смисла да партнер со DraftKings како лидер во спортско обложување софтвер""Заедно, ние ќе бидеме во можност да понуди производ, кој живее до нашите високи стандарди, и кој овозможува супериорен обложување искуство."Во август, НИ-врз основа на фантазијата и обложување спортски оператор и снабдувач DraftKings, пријавени приходи се зголеми на 24% од година на година за Q2 2020 година, до $70.9 м. tesco она време направите нова испорака слотови станат достапни.