Direccion del казино лос анџелес torreon

не глобалната покер овозможи huds

Мет Севиџ е избрана Ќе Kassouf како еден од неговите 50 Снимање Ѕвезди за претстојните 21-от издание на Светот Покер Турнеја Bay 101 Снимање Ѕвезди настан и Кети Liebert е ниту премногу среќен за одлуката.Мет Севиџ има име Вилијам Kassouf како еден од неговите 50 Снимање Ѕвезди за 21 повторување на Светот Покер Турнеја (WPT) Bay 101 настан и Кети Liebert не е среќна за тоа direccion del казино лос анџелес torreon.
"Мислам дека тоа е смешно дека тие се направи Kassouf ѕвезда на Bay101 direccion del казино холивуд monterrey. Награди човек кој добива внимание од страна на досадни играчи и за казните?!" Liebert напиша на нејзината Facebook страница.Како што би очекувале, Leibert пријатели излезе во сила за поддршка на нејзиниот поглед.Додека поранешниот WPT вработен, Ерик Ramsey потсети дека Kassouf е вид на голема работа, овие денови direccion del казино поморски chetumal. "Сакам или мразам него, тој е буквално најмногу зборуваше за играч во светот токму сега." Напиша Ramsey.И зарем тоа не е поентата?Не е тоа повеќе да се забавуваат да нокаутирам Вилијам Kassouf отколку на било која друга 49 darlings?Тој е најлош од лошите момци, токму сега.Не, сите ние сакаме да се земе еден шут во лош човек?Дан Heimiller мисли така, но мислам дека тој може да се случува тад премногу далеку.Исто така објавување на Facebook: "Постои тенка линија помеѓу заминување entertainer и досадни личност.Подобро ако постои временско ограничување за него.Безбедност би можело да дојде по одредена сума на време и пука него?" Мет Севиџ, беше во можност да се брани себеси во долги и почитувана како одговор на Liebert, објаснувајќи дека тој никогаш не се сретнале Вилијам Kassouf, беше од суштинско значење за неговата ѓаволиите во текот на WSOP, и потсети дека "НЕМА поголема застапник во игра денес против бавно се игра" од неговиот nibs не глобалната покер овозможи huds. "Јас веќе информирани оној кој бавно се игра, прекумерна tanking, и одолговлекување нема да биде дозволено во мојот настани и тој ме увери таму немаше ни да биде.Јас го почитувам играчите, и јас очекувам од нив да ме почитуваат, нашите дилери, и персоналот, како и." Напиша Дивјак.Дивјак, исто така, објасни дека Kassouf поминува она што тој го нарекува 3Ps: Тоа не е само Kassouf е бавен игра што се чини дека да се мачи луѓето chiming на Facebook.Некои мислат дека тој е само "е кретену" и другите прашање неговата способност како покер играч.Така е Ќе Kassouf Било Добри во Покер?Не знам Ќе Kassouf или немаат мислење за своите таленти во покер.Но ова е она што јас не знам.Тој неодамна на врвот на полето на 317 записи и 90 rebuys во €10,300 High Roller на Европската Покер Турнеја (EPT) во Прага.Знам дека тој купил титулата по добивање на главите-up со Патрик Serda, но неговата реализација е достоен на белешка со оглед на ѕвездени областа во прашање.Исто така, во изгради до ноември Девет, напишав едно парче за 888Poker каде прашав 73 врвот добрите да се погоди кој ќе направи конечната табела со 80 играчи останатите и само Грифин Benger, Дан Colman, и Том Marchese доби повеќе гласови од Kassouf.И ова е од област која се содржани Павле Volpe, Том Мидлтон, Антоан Saout, Џејсон Досиеја, Џејмс Obst, Кени Hallaert, Мет Мов, Max Сребро, Карпа Josephy, Тони Gregg и Valentin Vornicu.Тие не се избере него бидејќи тој тенкови многу.Тие не се избере него бидејќи тој зборува многу.Тие избраа него, бидејќи тој може да игра.21 Годишен WPT Bay 101 Снимање Ѕвезда настан работи Март 5-10, 2017 не глобалната покер прифаќа paypal.
На buy-in е $7,500, и секоја Ѕвезда е во вредност од $2,500. Каков е вашиот став?Е Кети Liebert право?Тоа е шега дека Ќе Kassouf е во поставата?Или е Мет Севиџ право?Не Kassouf заслужуваат место во поставата?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre не ѓумбир умре во казино.