познати личности кои имале коцкање проблеми

torneio де em покер vitoria es

Две огромен ривалитет игри во сабота ќе игра голема улога во помагање на обликот оваа година Колеџ Фудбал Плејофот поле.И двата дома underdogs ќе се обидат најдобро да се извлече надвор, болки и повреди на нивните противници' се шансите да игра за националниот шампионат.Шансите учтивост на OddsShark.com На Обурн Тигри (9-2) фигура за да имаат подобар шут против Алабама Crimson Tide (11-0) како 5-точка дома, кучиња по отворањето на +4.5 за сабота Железо Сад matchup.На Тигрите имаат веќе предаден еден претходно без пораз на тимот на нивната прва загуба кога тие изнесе Грузија Bulldogs (10-1) пред две недели 40-17 да се стави себеси во микс.Обурн има освоено 11 директно дома игри, но изгубила седум од последните девет средби со Алабама познати личности кои имале коцкање проблеми. Sportsbooks, најверојатно, ќе треба на Тигри да се покрие шири.На Мичиген Крволочни (8-3) се намали надвор од Топ 25 вта по поразот 24-10 да непоразен Висконсин Badgers (11-0) минатата недела.Оваа сабота, Мичиген ќе се обиде да го задржи Охајо, Држава Buckeyes (9-2) од вратам на ОПР како 12-точка дома, кучето по отворањето на +11 torneio покер нема "шератон".

Охајо Државата се борат Обурн за титулата на најдобрите два-загуба тим во нацијата, и двајцата треба да победи надвор со цел да се направи легитимни случај.На Buckeyes имаат освоено 12 од претходната 13 средби со Крволочни, ќе 7-3 против ширењето во последните 10 torneio де em покер são паоло hoje. Повторно, книги ќе се надеваат Мичиген може да ги покрие.Висконсин ќе се сретне Охајо, Држава во Голема Десет Шампионатот Игра на 2 декември, но прво Badgers ќе го посети Минесота Златна Gophers (5-6) како 17-точка патот креда во саботата.Златна Gophers имаат изгубено 13 по ред во оваа серија за Павле Bunyan е Секира, па не бидете изненадени за да видите bettors повторно поддршка својот противник пред да функционирање.Уште една игра за да се види во саботата навечер дека јавноста ќе биде заинтересиран да има нотр дам Борба против Ирски (9-2) посета на Стенфорд Кардинал (8-3) како 2.5-точка патот омилени.Стенфорд трчање назад Bryce Љубовта ќе добиете за да се игра пред премиерот време публиката и се надева дека ќе успее да се направи сериозна изјава за тоа зошто тој треба да победи на Heisman Трофеј.Љубовта е играње со глуждот повреда иако, па оваа линија може да се движат во нотр дам е во насока да се -3 или повисока во зависност од неговиот статус и доведуваат до игра.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre torneio де em покер vitoria es.