во inglese cosa vuol очајна слот

куќи за продажба во canterbury улица казино

Можно е дека јас би можел да умре.Три дена целосно и четири целосна ноќи по ред на конференцијата на снимањето, вмрежување, јадење, и забавите плус најлошите jetlag некогаш има докажано да биде еден тежок пилула за да го проголта.Сето тоа е добро вреди, иако, и јас мислам дека тоа е безбедно да се каже дека Светилник Настани направи одлична работа и iGaming Азија Конгрес, всушност, ги надмина сите наши очекувања.Со неодамнешното издание на извештајот од Кинеската влада, тврдејќи дека тие ќе бидат напукнување долу на igaming оператори заедно со постојните igaming сива област во регионот, многу беа малку нервозен за да присуствуваат и некои очекува одѕивот на гласачите да биде значително намален.Сите нешта се смета, на оваа конференција беше прилично добро посетени, полн со право луѓето, и обезбедени само на точниот износ на лицето време со вистинските луѓе.Како што сум ги научил во текот на изминатите неколку дена, важноста на доверба и односи е од исклучително значење во Азискиот пазар, па многу лево оваа конференција убедени дека нивните состаноци се со врвен квалитет и дека довербата е градена.Природно, со сите состаноци, на сесиите и тркалезните маси доаѓа заедно на добра забава, културни искуства, како и некои сериозни boozin'.Во текот на мојата недела во Макао имав одлично време во текот на денот, на конференција кат, имав некои фантастични оброци со некои дури и повеќе фантастични луѓе, имав некои големи ноќи надвор, и јас научив многу за културата и како неверојатно различни тоа е од мене.Конференцијата Подот Настрана од рутински интервјуирање и мрежи кои што ги правам за поголемиот дел од денот, iGaming Азија Конгресот се предвидени некои други опции за забава време на роаминг околу конференција подот.Прво на сите, Светилник Настани не прекрасен работа на водење на место полно со сокови, освежителни пијалоци, и одлична храна, нешто што сите присутни се бараат и да го цениме.Втор на сите, таму беа две Mahjong експерти настава игра на Mahjong Логика кабина, на CalvinAyre.com тимот е омилена дестинација за учење, смеење и време на убиството.Следната, имаше толку многу нови лица!Јас обично го валцер во конференциски знаејќи за 95% од луѓето во присуство, но не и овој пат.Тоа беше пријатно и освежувачки да се четка на оние мрежи вештини на рудникот како ми се разменуваат картички со многу нови луѓе и дозна за igaming компании јас никогаш не слушнале.Големи Оброци со Голема Луѓето секогаш е тешко да се балансираат моето време помеѓу работа одговорности и вечери со деловни контакти и индустрија пријатели.Овој пат решив да се направи на време за овие пријатни моменти, и секоја ноќ се покажа како посебни и уникатни, почнувајќи со суши и saki во Градот на Соништата со мојот добар пријател Ридско.Следната ноќ беа вклучени случаен колекција на луѓе на вечера со само едно нешто заедничко - мене - и покажа дека за да биде целосен успех.Имавме Арон од Bodog88, Обележете ги и Иан од Betgenius, Mathias од MoneyBookers, и двете токен Frenchies, адвокати Thibault и Etienne, и за 19 шишиња на црвено вино.Следната вечер јас бев во можност да го зграби еден залак, пред снимањето на филмот на Шангај Ноќи партија и поаѓање за Bellini Бар, па Андерс на Mahjong Логика snuck надвор од Bellini и ме вративте најдобар клуб сендвич и помфрит јас некогаш сте почувствувале во мојот живот.Последниот оброк во Макао се потрошени на Мишелин, отценети португалски ресторан со Чарлс и Бруно, при што дискутиравме бизнис за околу пет минути, а потоа се пресели на поинтересни теми, како што се антички Калвин приказни и нашите мисли на човековите односи, childbearing и брак.Партии, Партии и Повеќе Партии Лавови Бар, Bellini Бар, и збирка на клубови со имиња кои се вклучени букви и бројки беа најпопуларните ноќен живот избори за конференцијата присутните.Добро, дека и "сауни" и "салони за масажа", и полн со жени, но не се "соодветни" за жените од надвор, како мене, да ја посетите.Мој личен фаворит дестинација беше MP3, една мала малку клуб во кој црвено кабини, табели натоварен со коцки за Кинески пиење игри, еден хукер на машки заштитник, едно шише од вотка за снимки во текот на тие пиење игри, и на централно лоциран stripper пол со танчери за нашето гледање задоволство.Макао Eccentricities да започнеме со проститутки.Секој еден бар бил натоварен со убав изглед на Азиските дами за продажба, но доколку навистина се обрне внимание, тоа е можно дека не би ги собереш на овие работи.И, тоа е до девојки излезе на мажите да се и продолжи да drape себе сите над нив.Исто така, може да зборуваме за бендови со седум луѓе?Кога е последниот пат кога те видов седум лице бенд во бар?Кога е последниот пат кога те видов секси Колумбо пиле со целосна натам доведе пеење во седум лице бенд во бар?Јас, исто така, го најде тоа бизарен дека многу табели во барови биле заврши со коцки и купови да се користи за Кинески пиење игри.Некои момци го користите виски, некои момци го користите пиво, и некои момци, дури и да го користите снимки на вотка, но резултатот е секогаш ист...поминува времето, се забавуваат, и добивање на навистина, навистина, навистина пијани.Изгледа како добивање пијан е глобална работа, моите пријатели, тоа само зависи од тоа како ќе оди за тоа!Stay tuned за видеа и слики од настанот и не пропуштајте SINdex преглед, слики и ДАФ награди од партиите!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre во inglese cosa vuol очајна слот.