какви се вашите шанси за победа во рулет

коцкање загуба ослободувањето нов даночен закон

CataBoom го Подобрува Социјалната Гејмерски Искуство за Tropicana Забава и Делавер Север.ДАЛАС, соединетите американски држави — август 2016 година — До $1.5 милијарди социјална казино индустријата за игри се ангажира повеќе од 75 проценти од својата публика на паметни телефони, а 49 проценти на двата мобилни и десктоп (Социјална казино пазар—НИ играч увид 2016 година).Со цел и понатаму да го фати овој растечки публика, топ-кругот на социјална казино компанија Рубин Седум Studios денес објави дека тоа е работа со однесувањето на маркетинг платформа CataBoomto донесе својот иновативен маркетинг решенија за два од своите најголеми игра својства, Tropicana Забава и Делавер Север.Најновиот интеграција произлегуваат од ова партнерство вклучува Среќа Северна Казино, нов бесплатен казино игра достапни за преземање во Google Play Продавница.Преку ова ексклузивно партнерство, CataBoom ќе се вклучат уникатен игри технологии кои овозможуваат размена на инстант награди за подобрување на Рубин Седум Studios' сегашните општествени казино игри, помагајќи им понатаму се вклучат играчите низ платформи.Партнерството исто така се протега присутен на многу земјиште базирани на казина, кои Рубин Седум работи со.Сега, играчите ќе бидат веднаш наградени без разлика дали тие се победи или изгуби, примамливата новите и постоечките играчи да го задржи враќа за повеќе.Во моментов, играчите можат да го освојат и награди, кои вклучуваат подарок картички, во играта валута и шанса да победи $100,000 какви се вашите шанси за победа во рулет. Резултатот е повеќе позитивно корисничко искуство и раст на задржување.
"Инкорпорирање на вистински награди во нашите игри помага да се разликува нашата придонеси од другите во преполната социјална казино простор, и помага да се задржи ни се на нашите играчи "умови", рече Мајкл Столар, извршен ДИРЕКТОР на Рубен Седум Studios. "CataBoom технологија решенија ни овозможи да ги награди играчите со предмети кои се од вредност за нив и како резултат на тоа, ние сме сведоци на повисоко ниво на ангажман и се врати." Со 7 од 10 playerschoosing социјална казино игри поради графика или тема, CataBoom е дополнително помага Рубин Седум Studios се издвојува со своите опции за персонализација.Секоја кампања е персоналните врз основа на игра и имотот какви се вашите шанси за победа на слотови. CataBoom е исто така лесно, така што играчите можат да имаат лесна гејминг искуство на двата мобилни и десктоп, овозможувајќи им на Рубин Седум Studios да го фати високиот процент на играчи кои мигрираат помеѓу платформи коцкање загуба данок отпис. "Во CataBoom, ние разбираме дека обезбедувањето на висок удели награда, заедно со играта, може да се зголеми играч стекнување и расте задржување од колку што е 90 проценти ден во текот на денот", рече Тод McGee, извршен ДИРЕКТОР на CataBoom. "Нашата технолошки решенија направете го тоа лесно за социјална казина, за да се вклучат овие клучни елементи во нивните игри, така што тие може дополнително да се диференцира себеси во овој пренатрупан простор, а во исто време расте нивниот бизнис." Рубин Седум Studios е меѓу многу на интернет и социјални игри компании свртуваат кон CataBoom за своите маркетинг решенија коцкање загуба ослободувањето нов даночен закон. CataBoom работи со глобалните брендови и големи медиумски компании низ различни индустрии во потрага за подобро да се вклучат на потрошувачите од страна на градење на бренд лојалност преку размена на инстант и редовно награди.За CataBoom Основана во 2012 година, CataBoom е однесувањето на маркетинг платформа која им помага на бизнисите ги промени однесувањето на потрошувачите од страна веднаш и доследно да ги наградува за својот ангажман со брендот. CataBoom е иновативна технологија го прави лесен за пазарот за креирање на ангажирање на кампањи во минути преку социјални, мобилни и веб и да се изгради бренд љубов со допирање во потрошувачите вродена желба да се игра и да победи.За да дознаете повеќе, посетете ја www.cataboom.com коцкање загуба ослободувањето на даночните реформи. About Рубин Седум Studios Рубин Седум Studios е на врвот на ранг социјална казино игри компанијата со седиште надвор од Рено, Невада, и Kochi, Индија.Неговата мисија е да се донесе казино игра содржина на земјиште-базирани, онлајн казина и медиумски партнери преку стратешки партнерства, кои сега ја вклучуваат Pechanga Одморалиште и Казино, Tropicana Забава и Гала Корални група.Со повеќе од 100 вработени во светот, Рубин Седум Studios има создадено над 20 наслови за Apple, GooglePlay, Амазон Поттикне, Facebook, Yahoo, и веб платформи.Некои од неговите топ ранг наслови вклучуваат TropWorld Казино, Волшебник Казино, Голем Спин Бинго, Рубин Седум Видео Покер, и TimeQuest Слотови.За да дознаете повеќе за Рубин Седум Студиа и нејзиното продолжение успех, ве молиме посетете ја www.rubyseven.com. Get најновите коцкање вести од Калвин Ayre minecraft занданите како да додадете воспевање слотови.