слотови машини arlington височини ил

виндзор казино колосеумот седење табелата

Членовите на Небраска е за Општи Прашања Комисија гласаа 5-3, оваа недела, да се унапреди Законската Резолуција 10CA, сметка на која ќе им даде на пратениците моќ да овласти било форма на коцкање во државата.Небраска гласачи, кои во моментов ја имаат оваа власт, беше одобрен обложување на коњски трки, државна лотарија и добротворни игри како што се keno и pickle картички, но одбиени надвор од патеката обложување, казина и слот машини.

"LR 10CA не би себе промените видови на коцкање е дозволено во Небраска.Напротив, тоа ќе ги отстрани бариера сместени во државата уставот повеќе од 150 години", рече Сен слотови машини arlington височини ил. Павле Schumacher, кој го претстави амандман.Сен.Тајсон Ларсон, рече дека тој го поддржува LR 10CA затоа што тој верува Небраска е пропуштаа на средства кои може да дојде од прошири коцкање.Законот е веројатно да се соочи опозицијата како Сен слотови машини казино во близина на мене.
Merv Riepe, кои гласаа против предлогот, вели дека тој не сака да го земе решението на ова прашање од Небраска гласачи.Сен слотови машини на sous слободни слободен. Beau McCoy веќе е поднесен предлог да се убие предлог.Во Алабама, на националната анкета спроведена од страна на Вести 5 покажува дека 69% од Alabamians рече дека Гувернерот треба да се разгледа коцкање пред подигање на даноци, 72% одговориле дека тие го поддржуваат лотарија, и 60% ќе гласаат за казино-стил коцкање.Во 1999 година, избирачите отфрли лотарија предлог, со црковно право и Мисисипи казина водечките опозицијата, оставајќи Алабама една од шесте држави кои не се лотарија. "Ова не е она што би очекувале да го видите на Денот на Изборите", рече Џон Греј, политички стратег кој ја спроведе Вести 5 анкета. "Ќе има дебата, ќе има спротивставени групи, и сосема искрено, од 1999 година на Индијански племиња во Алабама имаат развиено милијарди долари индустријата на игри.Можете да остатокот увери дека тие ќе му се спротивстави на лотарија во Алабама." Бентли е Портпарол Џенифер Ardis кажано Вести 5 дека гувернерот нема да се противат на лотарија референдум "треба да идеја чудесно се направи надвор од законодавната власт." Но, Бентли, исто така, го изрази своето противење на проширување на државата на Индискиот казина.Бентли рече дека државата законодавната власт би се соочуваат со приближно $700m shotfall но тој не смета коцкање како е можно поправи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre виндзор казино колосеумот седење табелата.