најблиската казино во ла палма

што се случува ако ви се забранети од казино

Марина Беј Песоци и Установи World Sentosa, Сингапур две интегрирани установи, ќе се гради напред со плановите за проширување не-игри атракции во градот-држава.Но тие напори ќе се соочи со одложувања кои произлегуваат од coroanvirus пандемија, во согласност со локалните функционери.Лас Вегас Песоци (LVS) и Genting Сингапур, сопствениците на две места, претходно вети дека ќе треба да поминат во комбинација $3.27 милијарди да се прошири не-игри атракции на својства.Во замена за оние на обсе, властите во градот-држава ќе им овозможи на компаниите да го зголемат игри простор и постои како duopoly додека најмалку 2030 најблиската казино во ла палма.
Песоци неодамна рече дека се движи напред со проширување на напорите во Макао и Сингапур.Оние два пазари се комбинираат за околу 85 проценти од компанијата годишни приходи во нормални оперативни услови најблиската казино во moreno долина. LVS рече дека тоа е финансиски ресурси за да ги извршуваат Азија-Пацифик инвестиции и да преживее 18 месеци или подолго во нула-приходи средина.Тоа е добра вест.Лошата вест е пандемија ќе го одложи подобрувања на Сингапур гејминг својства.Во интервју за Bloomberg, Сингапур Туризам Одбор, извршен ДИРЕКТОР Кит Тен рече postponements предизвикани од COVID-19 "неизбежна." МБС и Установи World Sentosa повторно отворена на 1 јули по исклучување, која трае повеќе од три месеци, crimping градот-држава е туристичко-управувано економија во процесот.Со својства оперативни, Песоци и Genting се уште тврдејќи со разни контроли, вклучувајќи 25 проценти капацитет граница и ограничувања за тоа кој може да добијат влез на интегрираниот места.Било локалното население надевајќи се да ги внесете игри својства мора да биде годишен данок на сопствениците и членовите на Песок или Установи Светот на лојалноста на клиентите програми.Понатаму мерење на патување и слободно време индустрија е се надева дека во Сингапур е дека градот-држава во границите остане најчесто се затворени.Најголемиот дел од патување во моментов дозволено е за бизнис и официјалните владини цели.Но, постои разговор на балон со Малезија дека може да започне подоцна овој месец.Тоа ќе биде позитивна за LVS и Genting, затоа што, по Сингапур, Малезија е вториот најголем фидер пазарот за град-држава е казина.Тен рече Сингапур е оценување на можности за привлече повеќе корпоративни и рекреација патници во земјата.Без разлика дали тоа е поширок спектар на деловни посетители или, на пример, мали групи на цврсто контролирани слободното време на посетителите, сите овие се разгледуваат и се на маса", рече тој во интервју за Блумберг.Иако игри е очигледно леб и путер на која било казино сопственост, и МБС и Установи Светот имаат некои од подобро не-игри атракции во индустријата.На пример, МБС има Уметност и Наука на Музејот, Песок SkyPark, и Набљудување Палубата, меѓу други атракции, додека Genting местото е дом на Универзал Студио Сингапур и S најблиската казино во мобилни ал. Аквариум, терени за голф, и длабоко-пловење марина. што се случува ако ви се забранети од казино.