без депозит бонус кодови за казино brango

најновите неговото место во атлантик сити

Ли Дејви става Алхемичарот од страна на Паоло Коелхо врати на неговите публикации и почнува scribbling одредување на некои белешки на споредба помеѓу еден од најпознатите романи во светот и покер.Паоло Коелхо е Алхемичарот е роман оригинално напишани на португалски што сега го држи светскиот рекорд за книга преведени на повеќето јазици (67).Тоа е allegorical дел од литература се фокусира на барањето за судбината и како универзумот conspires да ви помогне да се постигне тоа.Книгата е многу краток.Ќе заврши тоа во неколку дена.Многупати кога читате мислев дека за ситуации во покер, и она што следи се оние мисли.Алхемичарот е едноставно.Тоа е како ако роман содржи не повеќе од 50-зборови.Секоја реченица е краток, слатка, и истакната.Тоа ме потсети на моето патување да стане професионален покер играч.Добив моите учење измешани.Пред учење на основите на покер, гледав онлајн обука сајтови и се обиделе да играат како Фил Galfond.Мислев дека покер е комплицирано.Еден мудар покер играч еднаш ми рече да се обложи кога имав тоа, и капакот кога јас не.Јас би можеле да имаат заработил многу пари имаше слушав до него.Наместо тоа, моето его му рекол да ги кандидира и скок.Агресијата беше од суштинско значење.Јас не би назад.Покер е покомплицирано од тоа.И така јас си ја заборавивте.И тогаш изгуби некои повеќе.И тогаш немав ништо.Ми беше кажано да го два-време за Светската Серија на Покер (WSOP) бразлетна победник, и еден од пионерите на маркетинг машина која секој професионален покер играч брка преку ноќ, Barny Boatman другиот ден.Јас прашав дали сум бил во право?И покрај сите класа можеме да видиме во игра денес; сите математика, чудно равенки, и фенси тројно спојување салто назад се движи.Не е покер поедноставно од тоа?Тој од мене да чуруликам тој има испратено неколку дена претходно без депозит бонус кодови за казино brango. — Barny Boatman (@barnyboatman) Мај 30, 2016 Еве неколку извадоци од книгата и како тие влезе мојот ум и танцува со покер.На само-прогласен за Крал на Salem рече: "на долг рок, што мислат луѓето за пастири и пекарски станува се поважна за нив отколку на нивната сопствена судбина." Ние живееме во еден свет каде што минута по минута снимки на совршен живот bombard нашата визија.Социјалните медиуми им овозможува на луѓето да ги преземе airbrush на живот.Тоа се укинува груб и обезбедува малку сонце да се мазни.Како професионален покер играч, ако се погледне во огледало и да види некој друг, пред долго време, ќе се разнесуваат.Оваа игра не е во право за секого.Можеби тоа не е вашата судбина?Ако сте премногу зафатени, кастинг некој завидлив око на стапалата на нозете, а потоа ќе заврши по некој друг.На камила возачот рече: "Бидејќи не живеам во ниту моето минато или мојата иднина.Јас сум заинтересиран само во сегашноста, Ако може да се концентрира секогаш на сегашноста, ќе биде среќен човек.Ќе видите дека постои живот во пустината, што има ѕвезди на небото, и што tribesmen се борат, бидејќи тие се дел од човечката раса.Животот ќе биде партија за вас, на големиот фестивал, затоа што животот е момент ние сме живи токму сега." Џејмс Altucher нарекува овој феномен време на патување.Тоа е јасно за човекови проблем за последните 2 милијарди години.Оттогаш свеста развиена и почна нарезници околу со нашите инстинкти ние сме биле во можност да размислуваат за последиците на минатото и да се погледне во иднината да го обликуваат еден сосема нов свет.Не можам да верувам дека јас гмечи на Аладин лирски во тој став.Ајде да се движи брзо на.Постои само една рака.Се посветат на тоа.Тоа е одлична стратегија е да го натопи во минатото за да ги собереш прочитајте што може да се користи во големиот фестивал на живот.Бидете сигурни дека не постои било што лошо победи shittiness се држат до тоа кога ќе дестинации својот задник низ времето.Останете мирни.Дишете.Погледнете околу вас.Пракса благодарност.Алхемичарот рече: "Кажете му на вашето срце и дека стравот од страдање е полош дека страдање себе.И дека нема срце има било кога претрпел кога тоа оди во потрага по своите соништа, зашто секој втор на пребарување е вториот средба со Бога и со вечноста." Пред шест години работев во посран мала канцеларија во steelworks полека се гледа мојот живот одлив далеку веднаш до голема рака на часовник кој беше виси надвор мојот ѕид.Јас сакав да се стане професионален покер играч.Но како би можел да го игра картички за живеење?Како неодговорно би било тоа беше за мене да го напушти безбедноста на мојата работа кога имав семејството за поддршка?Јас на крајот mustered храброст да се откажат, и можам да ви кажам дека и покрај тоа што не се прави тоа како про играч, страв од страдање само може да се препознае откако ќе помине низ другата страна.Само тогаш ќе можете да го видите на моќта на вашиот избор.И денес, благодарение на таа одлука, за да го продолжат мојот сон, јас завршив тука, во писмена форма до вас, и тоа ми кажува дека секоја секунда од пребарувањето беше достоен за тоа.Доколку имате сон, тогаш слушнете Алхемичар, бидејќи ќе се чувствувате страв; тоа е природно, но тоа не е ништо во споредба со страдање ќе доживее ако остане неактивен.Алхемичарот рече: "Кога јас сум бил навистина во потрага за моето богатство, секој ден е прозрачна, бидејќи сум познато дека секој час беше дел од еден сон дека ќе најдете.Кога јас сум бил навистина во потрага за моето богатство, сум открил работи на патот кои јас никогаш не би го виделе имаше јас не имаше храброст да се обиде работи што се чинеше невозможно за еден овчар да се постигне." За мене, ова е оратор точка на приказната на Алхемичар.Кога ќе се направи одлука да се чанта вашата цел; visualise тоа, да се развие раст начин на размислување, и веруваат во тоа, тогаш сè започнува да се вклопат во место како Ikea табела.Ако играте покер професионално, запрете за момент и размислете назад во времето пред вашата сон се оствари.Што правеше?Кои биле со вас?Како среќен дали сте биле?Сега, стоп за време на патување.Се враќаат назад.Бидат присутни.Колку различно е во твоето срце денес?Што ви се прави?Кои се со тебе?Како среќен си?Како го правеше сето тоа се случи?Како не овие сложувалка парчиња најде вистинскиот ритам?Тоа е речиси како да универзумот е заговор за да ви помогнеме, но тоа ќе биде некој сериозно вуду срање право таму.Алхемичарот рече: "Ние, луѓето срце, ретко се каже многу за оние богатства, затоа што луѓето не сакаат да одат во потрага по нив.Ние зборуваме за нив, само за деца.Подоцна, ние едноставно нека продолжи животот, во својата насока, кон својата сопствена судбина.Но, за жал, многу малку се следи патот резервирани за нив – на патот на својата судбина, и на среќата.Повеќето луѓе гледаат светот како се заканува место, и, затоа што тие го прават, светот се врти надвор, навистина, да биде опасна место." "Па, ние, нивните срца, за да зборуваат повеќе и повеќе благо.Ние никогаш не престануваат да зборуваат надвор, но да почнеме да се надеваме дека нашите зборови нема да се слуша: не сакаме луѓето да страдаат, бидејќи тие не го следат нивните срца." Момчињата потоа го прашува: "Зошто не луѓе срце кажи им да продолжат да ги следат нивните соништа?" Алхемичарот одговори: "Затоа што тоа е она што го прави срцето страдаат најмногу, и срце, не сакам да страда." Тоа е магијата на Алхемичарот – прекрасен, магичен, и едноставно.Мора да се следат вашите соништа.Погледнеме во она што Алекс Dreyfus се прави во текот На Глобално Покер Лигата (GPL).Тој сонува да Sportify покер.Тоа е голем газ сон.Замислете колку е лесно тоа би било за него да остане вкоренета во неговиот сон?Тој има големо срце.Тој знаеше дека својата ќе страдаат ако тој не се преземе акција.Своето бебе е несовршена.Постојат грешки.Некои луѓе фрлаат камења од поодамна.Но, тој се држи за одржување на независно, бидејќи тој не сака да биде во позиција каде што тој е страдањето, бидејќи тој не можел да го следат својот сон.Колку е лесно би биле за Philipp Gruissem да продолжи да игра покер наместо да се трошат време поставување на Свеста За Ефикасно Давање (РЕГ) па тој може да им помогне го спаси животот на зноен кокошки, комарец опфатени деца, и им помогне на фондот истражување во егзистенцијалниот закани.Понекогаш ќе стигнат до вашиот сон и тоа не испаднат да биде толку возбудливо како тоа изгледаше како да е од поодамна, и така можете да изберете една и март во пустината.Алхемичарот рече: "Кога ќе поседуваат големо богатство е во тебе, и да се обиде да го кажат другите за нив, ретко се што верува." Биде покер играч.Бидат различни.Покажете му на светот дека може да се направи живеење, карти за играње, додека тие потсмев ќе правење на умирање.Држете го contrarian видите.Кажам не лежи.Погледне луѓето во очи.Не лебдат.Не укинување.Стојат на вашиот теренот.Види кутија.Размислуваат надвор од неа.Прослават својата посебност.Велат дека она што треба да се каже.Верувам во вас и верувам во судбина.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre без депозит бонус кодови за казино големиот залив казино 2021.