куќи за изнајмување во казино 2470

златен брег казино кат сајтот

На смрдеа која произлезе од она што сега ќе forevermore биде познат како понеделник Вечер Дебакл предизвика maelstrom на критики од доста сите страни на светот.Дури и со редовни службени лица сега се врати на теренот – се погоди зошто нивните lockout заврши неколку дена после тоа контроверзни call – за многу луѓе, или во овој случај, bettors се уште stewing преку контроверзна повик од замена refs.Еден казино иако презеде невообичаен чекор претходно оваа недела да издаде надоместоци за коцкари кои ги загубија своите облози кога Сиетл Seahawks освои во текот на Green Bay Packers во само "touchception" повик во историјата на МАК.Капитализиране на она што може да се заврши се добар публицитет за своите казино, D Лас Вегас одлучи дека bettors кои ги загубија во текот на играта ќе бидат издадени на наплата на своите облози.Зборувајќи за Асошиетед Прес, D Лас Вегас сопственик Дерек Стивенс објасни својата одлука за издавање на наплата куќи за изнајмување во казино 2470. "Знам точно како тоа ќе се чувствувате ако јас бев поставување на број и видов што се случи", рече тој.Како што стои, D Лас Вегас ќе рефундирање на сите права и пари линија влоговите се направени на Packers до недела, иако со предупредување: со реконструкцијата се применливи само да се залози направени во казино е спортски книги.Иако тоа може да спечелвам него и неговото казино – да обложување јавноста, одлуката не беше точно универзално lauded, особено од страна на неговиот Вегас спортски книга врсници.Џеј Kornegay, раса и спортски книга директор во Лас Вегас Хилтон казино, бев загрижен за тоа што вид на преседан Стивенс' одлука ќе ја имаат во индустријата куќи за изнајмување во блек џек мисури кои се дел 8. "Секогаш кога има лоши повици ние се случува да се започне враќање?Врз основа на што?" Kornegay рече куќи за изнајмување во блек џек мисури. "Ние сме треба да платите победа wagers врз основа на официјалните конечни резултати од страна на шампионите, во овој случај МАК." Тоа е вреди да се укажувајќи дека Г Лас Вегас беше само казино во Вегас да понуди наплата, потег што би можеле да спечелвам нив да обложување јавноста, особено кога компанијата е во средината на реновирање и ребрендирање на нивните висок пораст во центарот на градот казино.Потоа, тука е и прашањето за тоа колку наплата на казино, всушност, прашање, особено ако bettor веќе го фрлил својот печатени обложување се лизга во ѓубре во одвратност.Се наплата случува да се издаде и на оние чии обложување лизга веќе се фрлени, искината, изгорени, или во некои случаи, се користи за да избришете некој газ?Готово, намерите се прекрасни и добри вибрации нивните случува да се добијат од нивните bettors веројатно ќе биде достоен за сите надоместоци тие се случува да се издаде назад.Но прашањето не можеме да им помогне, но се постави е: што си ќе се случува да се направи кога следниот контроверзни повик во спортски настан се случува?Што се случува тогаш?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre златен брег казино кат сајтот.