северо-западно коцкање одбор слободни работни места

менхетн слотови без депозит бонус кодови јан 2021

На Охајо Лотарија има преземено некаков чекор кон иднината и дозволува на корисниците да се направи нерешено билет купува преку мобилни уреди.Минатата недела, Охајо Лотарија го претстави својот нов мобилен-от Лотарија Картичка, која им овозможува на корисниците да се одржи билет налози за такви нерешено игри како Powerball и Мега Милиони.Картите може да се купат во голем број на Лотарија е мало партнери, вклучувајќи Buehler е, Свежа Храна, Огромен Орел и Kroger продавници.Картички се достапни во две деноминации — $10 за пет драми, или 20 $за 10 драми, плус 89¢ такса за Мобилни Игра Бенефиции.Клиенти текст картички' уникатен кодови за одреден број, потврди нивниот идентитет, возраст и локација, тогаш може да нареди нерешено билети, брзо ги собереш броеви на кои се потврдени од страна на текст и сликовни пораки.Добивки под $500 се плаќа веднаш до клиентот PayPal сметка.Лотарија Картичка проект, кој доаѓа благодарение на технолошкиот облека Linq3 — една од страните зад Минесота Лотарија е сега-shuttered онлајн продажни канали — и fintech фирма Blackhawk Мрежата, означува државата почетна напор да се ажурира на нивната куповна канали на жалба до помладите демографски, која традиционално ја видите лотарија билети како stodgy производ подобро да се ужива од страна на нивните баби и дедовци.На лотарија е банкарскиот на зголемувањето на популарноста на мало подарок картички да им помогне на поттикне продажбата, како теоријата е дека луѓето ќе бидат подготвени да понудат нов Лотарија Картички во рамките на картичка за некои не-коцкање мало штекер северо-западно коцкање одбор слободни работни места. Linq3 и Blackhawk велат дека нивниот нов систем ќе се одвива во други држави подоцна оваа година северна соработка месо компанија казино.
Ling3 и Blackhawk инсистираат дека Лотарија Картичка е "голема иновација," уште како дигитални лотарија напори оди, ова е прилично пешаци, барем во споредба со инстант-победи производи понудени од страна на онлајн игри на среќа во Кентаки, Грузија, Мичиген и, од неодамна, Пенсилванија.Други држави, како Илиноис се одобрени само онлајн подготви за продажба на билети, додека Минесота има овластен Jackpocket е "лотарија услуга бизнис", кој функционира како дигитална гласник дека го прифаќа нарачки онлајн, тогаш купува билети на лотарија на мало во име на клиентот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre северна калифорнија казина со слот машини.