колку е слот машина да се купи

texas hold ' em покер турнир илиноис

CA: Како е iGaming Идол обликувањето нагоре?Зошто сте возбудени за да биде лансирањето на овој настан во MiGS 2016 година? Б: iGaming идол е обликувањето до голема.Одговор од индустријата е феноменална од двете компании кои сакаат да го поддржи овој настан и на вработени во Индустријата.Секоја година, MIGS дали нивната моќ за да се создаде разлика.Оваа година имаме покренато нашата игра на вмрежување страна на настан од донесувањето на првиот igaming награди настан во Индустријата признава дека талентот на вистински вработени во Малта кои го прават компаниите функционирам.Обично, награди настан чест одличен производ, или можеби некој тим, но не на поединецот.На 8-ми ноември, ќе биде признавањето на триесет и три финалисти и единаесет лица за победа својата категорија за нивните извонредни перформанси во рамките на нивната специфична компанија.Ние сме многу горди на ова ново издание.Ние сакаме да биде прв, но ние, исто така, сакал да се работи направено правилно, ние имаме изведоа сите ќе престане да се осигура дека настанот е пријатно, правично осуден и дека се работи за добротворна организација, исто така, игра важна улога.Ние веќе скоро имаат полна куќа потврди за ноќта.За повеќе информации, може да се посети www.igamingidol.com!CA: Она што другите можности ќе има се за MiGS делегати на мрежата и зошто се тие единствени?Б: На средина на MIGS е многу вмрежување-центрични – типичен делегат е дека на одлука производител така постојат вмрежување, можности за два дена целосно.Кафе паузи, коктел приеми, гала вечера, забавување пијалоци – тие се типови на настани всушност можете да зборувате со некој колега делегат, без несакани музика во позадина. GBGC прашања на широко признати годишна Глобална Игри извештај.Многу делегати имаат кованица на нашата конференција како посериозни настан кој јас се земе како комплимент.
CA: ви Благодарам многу Џеф, ние со нетрпение очекуваме да се видиме следната недела во Малта!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку е слот машина да се купи. Kris Барон од ARQ Група, заедно со своите бригади на правни и сметководствени експерти раководи финансии и правни аспекти, Ramona Mifsud од BMIT се справува со логистика и спонзорства а јас се справи со брендирање, ПР и маркетинг-со мојот тим во РЕ/MAX Малта.Сју Шнајдер, познат Индустрија експерт и ветеран, е нашата главна конференција претседавач и домаќин.Таа ги надгледува сите важни агенда во која се подразбира испорака на содржина, теми и звучници texas hold ' em покер турнир во близина на мене.

96% од нашите делегати се В-ниво на кого 55% патуваат во Малта, од над 30 земји доаѓаат од колку што Јужна Африка и Југоисточна Азија и од Америка texas hold ' em покер турнир правила. CalvinAyre.com: ви Благодариме за приклучување кон мене денес, Џеф.Може да се осврнам на тимот зад MiGS, нивната индустрија искуство и зошто овој настан е блиску до нивните срца?Џеф Buttigieg: MIGS беше основана во 2008 година, а ние сме многу горди да кажам дека ние бевме првите организатори на iGaming конференција во Малта.Нашата основна цел била секогаш да го обезбеди C на ниво на директори платформа каде што тие можат да научат од индустриски експерти и мрежа меѓу истомисленици поединци во рамките на луксузни средина.Ова им дава слобода да дискутираат и дебатираат стратегии, како и да се исполнат со нови добавувачи и reacquaint себе со даватели на услуги.Ние се гордееме со гледаат нашите делегати водење бизнис на настанот.Мислам дека ова е една од клучните придобивки на MIGS за делегати.Денес, MIGS прерасна во меѓународно признат iGaming настан од календарот и ние веруваме дека ова има многу да се направи со континуитет во кои основачки членови се сеуште на чело на настанот, додека во текот на годините имаме изграден одличен тим кои се нивните улоги и одговорности. iGaming Idol texas hold ' em покер турнир илиноис. CA: Зошто е MiGS 2016 година мора да присуствуваат на настанот, она што го одделува од сите други iGaming конференции имаме во текот на целата година?Б: Нашиот случај е различен од другите на пазарот, бидејќи нашиот примарен фокус е на до-to-брзина релевантни содржини што се испорачуваат на нашите делегати кои што се разбере од претходниот пост-резултати од истражувањето е најважната причина зошто C-ниво на директори присуствуваат.Сите ние работиме секојдневно во индустријата за разлика од конференцијата компании во многу verticals така, нашето искуство и широка достигне ни овозможува да се обезбеди и привлекување на ветерани од индустријата, кои се врвот странци во сопствената право.Ние партнер со голем број на индустриски лидери, дозволувајќи ни да биде домаќин на престижната masterclasses води од страна на Меѓународната Мајстори на Игри Закон (IMGL), на пример.Ние се донесе во фирми како што се Дилоит Меѓународната и Глобалната Обложување & Игри Консултантски услуги (GBGC) кои се во можност да ги обезбедиме нашите делегати со вистински увид во пазарот бесплатно казино соби атлантик сити.
Warwick Bartlett, извршен ДИРЕКТОР на GBGC имаше опишани MiGS следново, "конференцијата е добро организиран со добри звучници и ако можам да кажам учтиво публика кој присуствува на секоја седница.Нема гробиштата shift за звучници.", што прилично ја сумира квалитетот на содржините што ги имаме во цел да го задржат публиката во текот на дводневната конференција бесплатно казино рулет не преземете.