пустината дијамант казино tucson новогодишната

entrepot казино сент лорен де mure

Дин Места Ltd.'s извршен ДИРЕКТОР надева дека ќе успее да го видите во Дресот на "полека да се започне" да се отвори во следниот месец, според обновено здравје и канализација план објавено недела наутро.Откако тоа се случи, Дин е Лас Вегас места ќе изгледа многу различни според новите насоки, со користење на топлинска камери за да кормилари далеку луѓе со високи температури, изменет распоред за да се обезбеди социјално дистанцирање и маски се носи од страна на сите вработени пустината дијамант казино tucson новогодишната.
"Невада, најверојатно, ќе биде една од најтешките-хит држави во нацијата и страдаат многу високата невработеност," извршен ДИРЕКТОР Мет Maddox се вели во изјавата пустината дијамант казино tucson телефонски број. "Тоа е императив да ја израмните оваа крива па ние може повторно да се појават во безбедна, одржлив начин." Ажурирани стратегијата Иако компанијата е губење милиони долари секој ден, бидејќи на национално ниво казино затворачи, Maddox пофали Gov тие доаѓаат ау казино avec он permis де conduire. Стив Sisolak за нарачување дека казина затвори минатиот месец.Дин ја затвори својата Лас Вегас казина на Март 17 и планира да ги плати сите полно и со скратено работно време на вработени за 60 дена, преку Мај 15, вклучително и проценка за совети.Компанијата е губење на околу $3 милиони евра ден — $180 милиони евра во текот на два месеци — поради исклучување. "Верувам (Sisolak е) одлука спаси животи како што беа свртени потенцијал експоненцијалниот раст во COVID-19 изложеност, со оглед на тоа дека Лас Вегас ги задоволува милиони луѓе од сите делови на светот, на" Maddox се вели во изјавата.Тој додаде дека со затворачи се предизвик, но тие се "во најдобар интерес на нашите вработени и заедницата." Компанијата поставена чекори планира да се преземат за да се обезбеди своите гости и вработените да остане безбедно за време на reopening процес.Термалните камери ќе се користи на влезовите, а имотот ќе тест оние со температура над 100 степени повторно во приватна област, дистанцираме оние кои се уште се покаже високи температури.Гости ќе бидат советувани да стојат најмалку 6 нозе, освен, а компанијата ќе се шири надвор ресторан маси и слот машини и промена други физички распоред за да се обезбеди луѓето да се одржува безбедно растојание.Плановите, исто така, вклучуваат ставање рака sanitizer точење на копчето влезовите и контакт области и пали здравје и хигиена потсетници, во текот на имотот.Секој вработен запишување на одморалиште ќе биде дадена маска и се бара да се носат додека на имотот.Посетителите ќе биде прикажан и побара да се користи рака sanitizer и да носат некоја маска, обезбедени од страна Дин Места.Извештајот, исто така, рече Дин Места на вработените треба да се даде "јасни инструкции за тоа како да се реагира брзо и извештај за сите претпоставува случаи на COVID-19 на имотот на Јужниот дел на Невада Здравје Округ" и се што е наведено да се остане дома ако тие не се чувствуваат добро.Вработените е кажано да го контактирате менаџерот ако тие се забележи себе, гостин или друг вработен прикажување на симптомите на нови coronavirus.Новиот здравствени и безбедносни упатства потпираат "на најдобрите достапни наука на sanitization методи во консултација со професионални инфективни болести експерти," Maddox рече.Компанијата планира да се насочите на план како таа продолжува да добиете ажурирања од експерти.Чекори за да се 'се опорави и повторно отворање на' Maddox исто така поставена чекори тој верува дека треба да се преземат пред да Лас Вегас бизниси "може да се опорави и повторно отворање": ■ гувернерот е назначен задача сила треба да се фокусира на COVID-19 тестирање способности и reopening економијата безбедно entrepot казино сент лорен де mure. ■ Делови на локалната економија треба да се отвори во почетокот на Мај, со намален капацитет, просторно дистанцирање, температура проверки и без големи собири.Сите во јавноста треба да се носи маска, во ова време да "им овозможи на нашата економија да се отвори побрзо." ■ Државата треба да ја следи податоци за следење одредници од моделирање експерти.Тие вклучуваат броеви на се зголемува во COVID-19 тестирање на брзината; изработка на сигурни интернирање и смртни случаи на милион во Невада не помине националниот просек; и изработка на сигурни болница во критична нега на легла се резервирани врз основа на односот на тековната COVID-19 пациенти "во случај на колец." Maddox додаде дека податоците треба да бидат јавни, веб-базирани и достапен за сите. ■ Лас Вегас Лента треба да почне да се отвори "со голема мерки за безбедност" во средината до крајот на Мај, ако државата е во согласност со репери. ■ Државата ќе треба да ги следи податоците дневни и "малку се повлечат или да се движат напред", ако е потребно.

"Јас разбирам дека ако ние incrementally отвори, ние можеби ќе мора да се повлече назад ако скок во случаи се јавува што го загрозува нашиот здравствен систем капацитет," Maddox рече. "Сепак, единствениот начин да се премине оваа река е еден камен на време, и ние треба да се стави нашата нозете во вода пред да биде премногу доцна." Maddox, исто така, очекува многу Невада болниците ќе издаде "значајни отпуштања како тие крварат пари во текот на ова време." Тој предлага да започнат изборен операции, додека чувањето на капацитетот за COVID-19 пациенти тие доаѓаат ау казино avec permis де conduire.

"Инаку нашиот здравствен систем кој има за цел да спаси животи ќе бидат сериозно оштетени", рече тој.Додека Maddox верува дека главната пречка за Невада во текот на оваа криза е обезбедување на широка тестирање, тој очекува дека ќе се случи "во текот на наредните недели," со државата, медицинската заедница, работна и да се впуштат индустриски лидери "сите се фокусираше на многу начини да се подобри тестирањето." сребрена долар казино мелница крик.