даб grove казино часови на работа

texas holdem poker chip sat n alma

Автоматизација на поддршка на корисниците во Азија-Пацифик не е нов тренд.ПИ-от chatbots ветување за поддршка на клиенти со размена на инстант пресврт, зголемена агент на продуктивноста, кои се занимаваат со собирање податоци за бизнис процес анализа.Меѓутоа, претпријатието повик центри низ целата Азија регион си уште страдаат од непотребни прирачник чекори во автоматизација на гасоводот.Често, ова се должи на фрагментирани решенија со overreliance на Природниот Јазик Обработка (НЛП) мотори, кои се на англиски јазик-базирани и лошо-одговара за нијанси на локално, повеќејазични разговор.За да се реши овој проблем, Sinitic ја применуваат ново решение во две регионални лажат индустрии: Regtech, автоматизирање на повеќејазични финансиски потрошувачите жалби за Централната Банка на Филипини; и iGaming, автоматизирање на повеќејазична поддршка на корисниците на барања за онлајн игри оператори.Во двата случаи, Sinitic успешно распоредени на вертикално интегриран производ suite напојува од страна на само-изграден SiniticNLP™ мотор, кој нуди мајчин поддршка за не-англиски јазик, како што се Кинески, Тагалог, Виетнамски, Јапонски и Индонезиски даб grove казино часови на работа.
"Нашата вертикално интегриран производ suite и НЛП моторот покрива целата поддршка на корисниците на гасоводот.Тоа се елиминира за да се расправаме за обидува да бод повеќе различни услуги заедно, кои често не само трошоците повеќе opex но не успева да ги исполни очекуваните перформанси", рече Алберт Zhuang, CTO на Sinitic.Во случај на Азија iGaming лажат, по анализирањето на неколку години' во вредност од чет историјата, Sinitic откриле дека, во просек, 75% од разговор се карактеристични chit-разговор или еден-чекор најчесто поставувани прашања.Само 22% е она што се нарекува мулти-свиок, или повеќе-форма разговори.Ова открива дека 75% од вкупната поддршка на корисниците на трошоците се потроши на лесен-за-автоматизира разговори.Во потрага на повеќејазична поддршка на корисниците на автоматизација, iGaming оператори ќе поминат месеци етикетирање на нивниот разговор историја, па тоа може да се обработуваат од страна на англиски јазик-врз основа на НЛП, како што е Microsoft ЛУИС да се обучуваат chabots за распоредување во различни нарачана софтверски решенија.Спротивно на тоа, на Sintic производ suite и НЛП мотор драстично да се намали ова време и трошоци трошок texas holdem poker chip sat n al. Sinitic е BotCreator™ го користи длабоко-учење алгоритам да брзо се претвори оваа повеќејазична чет историјата во надлежен chatbot дијалог во прашање на часови texas holdem poker chip satin al. Sinitic е BotEditor™ им овозможува на претпријатијата да се прошири за поддршка на корисниците на автоматизација, со API интеграции и напредни логика изградена во повеќејазична chatbot дијалог.На Sinitic е ChatCenter™ augments агенти со multilingualchatbots да се зголеми агент на продуктивноста.Вон стандардните функција во собата, ChatCenter™ нуди напредни функции за агент адреси, мулти-бренд и јазикот на менаџментот, како и агент и клиентите расположение анализа.На Sinitic CaseManager™ авто-клиент генерира билети со повеќејазична chatbots, и pinpoints категорични и географски случај трендови за побрзо решавање и креирањето политики.На Sinitic BotTrainer™ поправки збунети chatbots и ја подобрува ботови' природен јазик за разбирање со полу-надзор и систем што намалување на одредување на рачен напор.Дополнување на целиот Sinitic производ suite е SiniticNLP™ мотор, кој propagates мрежа ефект од стотици илјади разговори, и поддржува копче Азиските јазици, вклучувајќи Поедноставен Кинески, Традиционален Кинески, Виетнамски, Јапонски, Тагалог, и Bahasa Indonesia, меѓу другите.Суштински, тоа исто така се користи неслободен длабоко-учење алгоритам за да се разбере мешани јазици вклучувајќи Chinglish, Taglish, и Singlish.На Sinitic производ suite е врз основа на два интелектуална сопственост (IP) јадра: мешан јазик, разбирање и конверзија на години на разговор историја во chatbot дијалог.Производот suite, кој се насочува работењето со решавање на најголемите предизвици за автоматизација проекти, има конкурентска предност на вертикално интегрирање на сопствени НЛП и различни производи за секој чекор во поддршка на корисниците на автоматизација на гасоводот.Точноста е импресивен.За компанија која се добива над 90,000 пораки месечно, SiniticNLP™ доставени 11% повисока Кинески јазик за разбирање во споредба со име-бренд, англиски јазик-врз основа на НЛП мотор, користење на исти податоци без никакви дополнителни обуки.Ова повисока точност се должи на домен-специфични јазик библиотеки и комерцијален алгоритам за мешан јазик разбирање во рамките на SiniticNLP™.За да дознаете повеќе, посетете ја Sinitic.За Sinitic Sinitic е брзо-растечка, лажат-фокусирани Software-as-a-Service (SaaS) бизнис, со потекло во банкарскиот и систем интегратор индустрии.Компанијата е предводена од Кертис Matlock, софтверот на продажба директор со искуство приспособување на SaaS бизнис модел да се пазари во Азија-Пацифик, и Алберт Zhuang, наградуван за компјутерски науки постдипломски од Националниот Тајван Универзитетот texas holdem poker chip sat n alma.

Zhuang е на магистерскиот труд на coreference резолуција освои првата награда од Здружението за Компјутерска Лингвистика и Кинески Јазик за Разбирање.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre blackjack rogue black ops 3.