Tournoi покер живеат брегот на слоновата брег

апартмани блиску до круната казино

По извештајот се доставува покажува речиси половина од парите седна на конечната табела на Светската Серија на Покер Главниот Настан отиде да taxman, Ли Дејви, се погледне во пет даноци на нефинансиски вид дека покер играчи плати на дневна основа.Се сеќавам кога јас се користи за да се добие компанијата за бонус.Јас ќе плачам, не поради големината на дарот, туку затоа што на скалата на даночна сметка.Јас се користат да се мразат, да плаќаат даноци, а потоа со текот на времето стана normalised, и јас заборави за тоа.Па, оваа недела, кога се чита статија од Рас Фокс на Клејтон Финансиски и Даночни во Лас Вегас за износот на пари taxman направени од Светската Серија на Покер (WSOP) Главниот Настан Конечна Табела јас го игнорира тоа.Мислам, што е проблемот?Ние сите треба да плаќаат данок.Добро, можеби Кени Hallaert не, но порано или подоцна, светот ќе се разбудите со фактот дека покер е игра на вештина и некои луѓе се игра играта професионално, бла, бла, бла, и на даночните човек ќе дојде тропа на потребните врати.На $25,445,388 што беше за посегнување на конечната табела на Светската Серија на Покер (WSOP) Главниот Настан, $10,109,760 отиде кон некоја форма на оданочување во Америка, чешка и Шпанија.Тука е дефект на даночни загуби, благодарение на Г-дин Фокс Финансиски данок е најчеста форма на данок, но Исправен филозофија учи дека постојат бројни форми на оданочување ќе се обрне на редовна основа.Она што Други Форми на Данок Те Удри по Џебот На Покер Масата? 1# Данок на Чекање На професионален покер играч има да се направи многу на патување за да се обезбеди тие да се најде на вистинските игри.Шета во аеродром ложата, железничките станици и автобуски станици се форми на данок на покер играчи плати, како дел од нивната работа tournoi покер живеат брегот на слоновата брег. 2# Данок на Озборувања, Ако стане еден од најдобрите, тогаш тоа нема да биде долго пред јавноста око се наоѓа вас.По украсување на предната маска на неколку списанија и појавувајќи се на неколку ТВ емисии, ќе почнете да плаќаат данок за да биде на примање на крајот на snide озборувања и јавното мислење tournoi покер ле лион vert. 3# Данок на Фрустрација Што не може да биде робот на маси, и ти не би сакал да биде.Да се биде во склад со вашите емоции, е витален дел од играта на покер.Отстранување на емоции не е клуч, ниту се обидува форма на контрола – наместо тоа, едно мора да се концентрира на прифаќање.Ќе плаќаат данок преку вашите фрустрации, без оглед на тоа колку е среќен што може да биде со вашата игра.Се навикнеш на него tournoi покер les sables d'olonne. 4# Данок на Стрес Победи или изгуби во покер маси секогаш ќе плаќаат данок на стрес.Тоа е природата на ѕверот.Повеќе успехот ќе се постигне не мора да се намали количината на стресот во вашиот живот.Многу често со повеќе моќ доаѓа и поголема одговорност апартмани блиску до круната казино. 5# Данок од Досада не Можете да играат секоја страна и не треба да сте.Таму ќе бидат долги периоди на неактивност, каде што ќе се поставува прашањето зошто сте дури и играње на прво место.Што се доживува на данок од досада.Трик со овие нефинансиски taxations е да се научат да живеат со нив во многу ист начин на кој ние сите да научат да живеат со плаќање на даноци од финансиски вид.Како Рајан Празник вели дека во неговата одлична книга На Дневни Исправен 'ги плаќаат и да ужива во плодовите на она што ќе добиете за да се задржи.' Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre станови за изнајмување во блек џек mo.