плаќаат со bt земјени казино

казино пица море isle град мени

Ли Дејви зема патување надолу меморија лејн да одберам својот омилен интервјуа на 2018 вклучувајќи зборува за Andreas Hoivold за неговите затвор време, паѓа во љубов со Андре Akkari, разговара љубов, простување и учење со Законот Perkins, и многу повеќе.Јас сум секогаш благодарен што имам можност да патуваат низ светот да ги интервјуираат некои од најпознатите неверојатни луѓе.Секогаш постојат премногу да се спомене, и јас да заработи нешто од секој од нив, но тука се моите најдобри во 2018 плаќаат со bt земјени казино. На Џими Hoffa Датотеки: Andreas Hoivold "Јас Замолив Да Ме Убие.Јас Му Реков: Ве Молам, Пука Мене." Моите омилени интервју на годината не беше таа што врши додека го носи CalvinAyre бои.Работев слободен во Малта Покер Фестивал кога јас го видов Андреас Hoivold седи на маса, и јас разговараше со него за PaulPhuaPoker веб-сајт.Мислев дека тоа ќе биде испратена на мелницата 10-15 минута интервју, каде Hoivold ќе одговорат на моите прашања во многу rote начин, но во моето истражување научив дека поранешниот Европската Покер Турнеја (EPT) Шампион имаше речиси загуби својот живот во сообраќајна несреќа, служел време во затвор на manslaughter пријави, изработи зависноста од лекови против болки, и изгубеното дете.Ја допрев по сите овие точки, во она што испадна да биде исклучително емотивни и потресна приказна за трагедијата и истрајност.Тоа е прв пат јас некогаш разговараше со секој кој е чувство на болка на скршена рака во текот на нашето време заедно.Како и обично со овие работи, целосна кредитна мора да одат на Андреас за да биде подготвена да разговара за некои предизвик теми.
Паѓа во Љубов Со Андре Akkari Друг емотивно обвинет интервју рангирана како уште една омилена, а тоа е мојата дискусија со Андре Akkari.Тоа беше втор пат имав интервјуирани Бразилецот во 2018, првата е на PokerStars Карибите Авантура (СПС), и тогаш во Барселона за EPT, и втората седница беше мојот омилен на две.Понекогаш ќе кликнете со некој.Постои transference на слични енергија, и тоа овозможува конекција на доверба и ранливост за да се одржи, што резултира со разбирање на она што го прави некој функционирам, далеку од покер масата.Покер може да биде многу себични игра игра од страна на алчните луѓе, за себични причини, но, Akkari е во игра за многу различни причини.Од нашиот почеток, зборува за неговата Platinum Помине Авантура giveaway во текот на Бразилската Серија на Покер (BSOP), на неговиот трогателни приказни за неговата мајка битка со алцхајмеровата болест, користење на неговото покер добивки да ги испратите на некој пријател ќерка на училиште – вие не може да им помогне, но се падне во љубов со момчето казино пица море isle град. Тоа е забава!Бил Perkins на учење, проштевање и љубов јас интервјуирани Бил Perkins во неговата кадифен suite за време на СПС, и тоа беше екстра специјално интервју затоа што мојот син Јуда беше со мене.Тоа е секогаш е убаво за вашето дете да се види што "работат" и ми се допаѓа тоа кога мојот син е мешање во друштво на мулти-милионери, особено на оние кои размислуваат и да дејствуваат како Perkins (тој дури и е дозволено Јуда да разговара со него за десет минути).Тоа е прв пат јас некогаш разговараше со него.Првото нешто што ме погоди е како се вклопуваат, посно и убав беше.Тој беше, исто така, исклучително составен, одбивајќи да се седне, претпочитајќи да стојат за време на интервјуто.Решив да прашам за постулати на учење, проштевање и љубов по читањето на својот Твитер профил како тој планира да се подобри во овие клучни области во текот 2018 и неговите одговори беа длабоки и возвишеното казино белви местото светец-etienne. Dietrich Брзо на висока клада, конфликти, цел и повеќе ми се разговараше Dietrich Брзо и по неколку дена на hounding германски ролки висока во текот на Тритон Покер Серија во црна Гора.Брзо беше загрижен дека неговата англискиот јазик не беше доволно добар за целосна интервју, но се согласи да седне со мене за десет минути, како судењето, и јас сакав секој еден од нив.Најдов Брзо да се unafraid на ранливост и подготвена да разговара за ништо од тоа да биде покренато од страна на многу конзервативни руски родители на игла која постои во висока удели покер вклучувајќи и споделување некои искрени и контроверзни ставови и мислења за кој тој смета дека е една од најголемите покер играчи кои работат во високо удели царството.Не можам да дочекам да го зграби полн час на овој човек е време казино пица море isle град мени. Џејсон Koon Мојата последна омилени интервју на 2018 беше уште една јас направив за PaulPhuaPoker во текот на Тритон Покер Серија во црна Гора.Седнав за видео интервју со Џејсон Koon, и јас се најде него да биде еден од најпознатите поставен, интересни и нежни луѓе што некогаш ја зборува во покер.Она што јас го сакав за интервју е дека Џејсон уште pinching себе во се во можност да се фаќа за рамената со сака на Исак Haxton, Фил Galfond и Бен Tollerene, и сепак, тој заврши годината заработка $12.4 м.Не е лошо за некој кој некогаш беше бездомници.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre причини за појава на нелегално коцкање во филипини.