казино во њу орлеанс област

големиот сиера одморалиште казино во рено невада

Рампи до скала на тим за развој на Вилијам Хил САЛАДИН има стекнато обложување и игри дигитални решенија фирма Гранд Парада Ограничена за GBP 13.6 милиони предвид во кеш и акции.Основана во 2007 година, Гранд Парада развива апликации, веб-страниците и e-commerce платформа за спортско обложување, игри и медиумските индустрии казино во њу орлеанс област. 200 програмери и creatives се сместени во Гранд Парада канцеларии наоѓа во Bermondsey, Лондон, Краков, Полска и во Њујорк."Донесувањето на Гранд Парада тим во Вилијам Хил брзо ќе се рампата до скалата на нашиот тим за развој на страна backfilling постоечките ресурси празнини и, исто така, подобрување на нашите творечки способности," коментира Филип Bowcock, Привремени главен извршен директор на Вилијам Хил."Ова ни овозможува да се извлечат извесна корист на потенцијалот на нашите Трафалгар пред крајот на платформа со забрзување на нашиот развој на производот и исто така, за поддршка на работата со OpenBet да се изгради нашиот нов back-end платформа."Под условите за стекнување и како делумно предвид, Вилијам Хил ќе издаде 495,048 нови Обични Акции на 10p секој да Гранд Парада, која ќе се рангираат pari passu со постојните обични акции на Компанијата.Компанијата рече апликации се направени за овие акции да се запише на Лондонската Берза и предвидува тргување да започне со 5-ти август 2016 година.Гранд Парада листи некои од неговите висок профил клиенти во рамките на индустријата како 32Red, bwin, Sportech, betway, Корали, Ladbrokes и Betfair.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година казино во њу орлеанс колапс. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] големиот сиера одморалиште казино работни места.