перт казино новогодишната ноќ

monster hunter светот трети одгледување слот

Лас Вегас Песоци Корп возеле неодамнешното оживување на Макао и на компанијата најдобри пари-прилив перформанси во Лас Вегас, од 2008 година до двоцифрена процент се зголемува во приходите и нето приход на компанијата директорите се изјасниле во среда.Песоци, која работи На Венецијански и Palazzo на Лас Вегас Лента, видов нето-приходи расте 14.3% на $3.11 милијарди долари во првиот квартал, кој што заврши на 31 Март. На Parisian, која се отвори на Макао е Cotai Лента во септември, продолжува да се вози заработка во Кинески енклава каде Песоци е доминантен играч.Во среда е конференциски повик со инвеститори, Песок директори рече дека Parisian е tweaking операции по оценка на клиентите реакција.Едно од изненадувањата: имотот, што се очекува да биде mainstay со маса пазар, е хит со високо-end клиенти.Како резултат на тоа, компанијата може да се конвертира некои од имотот соби да се поголем апартмани за сместување на неочекувани побарувачката перт казино новогодишната ноќ. "Ние сме среќни, но изненадени со high-end посети," Роб Голдстејн, претседател и главен оперативен директор на Песок, изјави инвеститори на повик monster hunter светот слотови оклоп.

"Јас не може да биде повеќе нахакан на нашите перспективи во Макао." Голдстејн истакна дека две нови места ќе се отвори во Cotai област во иднина месеци, што треба да резултира со дополнителни визитација на областа. MGM Места Меѓународни ќе се отвори преку улица од Стив Wynn е Дин Палата подоцна оваа година и Стенли Хо е SJM Стопанства ќе се отвори Lisboa Палата во 2018. Во деценијата од Песок отвори Cotai е првиот центар, на Венецијански Макао, процентот на игри на приходи кои му се припишуваат на Cotai својства има скокна до 60 проценти.За Песоци-поврзани својства, визитација се искачи од 179,000 посети во првиот квартал од 2016 година да се 236,000 една година подоцна.Претседателот и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson рече на Венецијански Macau е Азија најпосетуваните интегрирани одморалиште.Друг Песок одморалиште, Марина Беј Песок во Сингапур, е на радар на Јапонски пратениците, кои се во потрага по него како потенцијален модел за казино установи во таа земја monster hunter светот слот за надградба на зголемување. Adelson кажано инвеститори средата дека неговата компанија е понапред од нашите конкуренти во трката за победа за концесија во Јапонија во преполната област која вклучува MGM, Дин Места Ltd.и Цезар Забава.Јапонија лиценци не се очекува да се реши до следната година.Во Лас Вегас, Песок пријавени нето-приходи од $434 милиони евра, а 12.7% зголемување во текот на првиот квартал од 2016 година, во својата Лента својства.Табела-игра капка беше исклучено 10.5% на $433 милиони денари, но компанијата одигра luckier од минатата година со 21.5 проценти победи процент.Слот рачка беше до 3.1% на $604 милиони евра, но се одржи натопена да 7.7 проценти од 8.5 проценти пред една година.Во хотели, вработување скокна на 2,2 процентни поени за да 94.3 проценти, а просечната дневна соба стапка беше до 6.8% на $268 monster hunter светот трети одгледување слот.

Преглед-Весник е во сопственост на семејството на Лас Вегас, Песок Корп Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson..