Chaka кан моторни град казино

предности на покер лице

Plainridge Парк Казино, слотови и електронски маси објект, го видов својот бруто игри приходи скок 6.3 проценти во 2017. На Масачусетс Игри Комисија (MGC) се изјасниле оваа недела дека 1,250-слот машина салон генерирани вкупно приходи од $164.8 милиони евра во текот на последните 12 месеци.Тоа е $9.8 милиони денари премија на 2016 година.

Декември преземат изнесува $12.7 милиони, а мал 0.7% зголемување на истиот месец во 2016 година chaka кан моторни град казино. На постудено месеци традиционално се забави за казино, бидејќи таа се отвори во јуни 2015 година предности на блек џек овошје. На $12.7 милиони победи во декември беше третиот-најлошата месечна перформанси во 2017, зад себе само јануари ($12.2 милиони евра) и февруари ($12 милиони). Plainridge Парк приходи се оданочува на 49 проценти, со 82 проценти од владата земе наменети за локалните помош, а останатите 18 проценти наменет за државата Тркачки Коњ Фонд за Развој.На Plainridge Racecourse е само останатите коњ тркачката патека во државата. Suffolk Падови, историски песната што хостиран како значајни коњи како Seabiscuit и Смешни Cide, беше затворена и се продава минатиот Мај.До денес, тркачки коњ фондот има добиено $36.7 милиони евра во казино даноци.Шеснаесет проценти, или речиси $5.9 милиони евра, беше насочена кон песната.Четири проценти ($1.5 милиони) се користи за финансирање на здравствени и пензиски бенефиции за коњаници.Останатите средства се чуваат во интерес-имајќи предвид.Парите е претежно се користи за награда purses со цел да се привлечат racehorse сопственици и да го задржи трки во живо.Во прилог на benefitting локалните Plainridge област и нејзиниот коњ тркачката патека, на slots казино, исто така може да биде помагање да расте лотарија на продажбата.Во рамките на државата е Проширена Игри Акт донесен во 2011 година, сите комерцијални казина, исто така, мора да служи како лиценциран Масачусетс Лотарија агенти.Во 2016 година, казино е првата полна година во работењето на државната лотарија се продаваат $5.23 милијарди долари на лотарија.Тоа беше 4.4% зголемување на 2015 година, а нејзината најголема годишна добивка од 2012 година.

На лотарија освои $989.4 милиони денари во нето добивка за државата beneficios que родови bailar фудбалскиот казино. Plainridge Генерален Директор Ленс Џорџ мислење дека лотарија пренапони потврдуваат идејата дека воведувањето на казино игри на среќа не би негативно влијание на Масачусетс Лотарија.Ова време следната година, Plainridge повеќе нема да биде единствениот казино во Масачусетс, под претпоставка дека изградбата на $960 милиони MGM Спрингфилд останува на распоред.Интегрирани casino resort е поставена да биде отворен во септември, а ќе биде прв во сопственост на државата за да примите Категорија 1 коцкање лиценца.Бруто игри приходи во MGM Спрингфилд ќе се оданочува 25 проценти.Вториот одморалиште казино, на $2.4 милијарди Дин Бостон Харбор, е закажана за да го отворите во 2019 предности на покер лице. На Масачусетс Игри Комисијата може да овласти некој трет и последен Категорија 1 лиценца во југоисточна окрузите Бристол, Плимут, Nantucket, Dukes или Barnstable.Комисијата има доцнење на тоа како државата Mashpee Wampanoag Племе продолжи својата правна потрага да се изгради $1 милијарда племенски casino resort во Taunton.Сепак, тоа сега се чини дека министерството за Внатрешни работи не се случува да се земе индијанци група е 150 хектари парцела на земјиштето, што го добиле во 2015 година, во сојузната доверба.Тоа е суштина на смртта удар на племето е казино аспирации, и може да продолжите на комерцијални понуди процесот за финалето casino resort лиценца..