ау неговото промо код без депозит

рулет 35 до 1 шансите

Како што се очекуваше, П е за шест префрлани licensees треба да се даде на друг продолжување, пред да мора да се преселат од нивните сегашни дом во Mandovi реката.Според Times од Индија, оператори, вклучувајќи Делта Корп Доо, П Крајбрежни Одморалишта и Рекреација Pvt Ltd, Highstreet Патувања и Забава, Златен Мир Инфраструктура Pvt Ltd, Делта Задоволство Круз Компанија и Златен Глобус Хотели Приватни Ограничена во сопственост на Големи Татко Казино, во средата беа дадени шест-месечниот reprieve со Гоа влада, која ќе ги земе преку септември.Уште во нацрт фаза, претходните дискусии во однос на Manohar Parrikar-владата казино политика, наводно, укажуваат на тоа дека кабинет беше склон да се избере Mopa, село во Pernem, Гоа, како нов дом за оф-шор казина.На новинската агенција извештаи дека Mopa е местото на под-изградба на меѓународниот аеродром.За главен Министер Manohar Parrikar имаше наводно првично вети декември откривањето на новата политика, но подоцна рече дека тоа ќе биде објавен во текот на февруари-Март буџет сесија.Продолжување доаѓа на петиците на масовен крстоносните во лиценцирање надоместоци на двете оф-шор и земјиште-базирани казина.На 2018-19 финансиска година такси, наводно за 2,5 до 4,5 пати поголема од скокање казина се занимаваа со истата време минатата година.Ова е четврта последователни година казино такси биле покренати во Индија, со новинска агенција известување дека казино оператори рече дека новата лиценцирање надоместоци не само што ќе направи опстанок тешки за работа, но, исто така, ќе имаат голем бран ефект на туризмот и на државата во економијата.Врски директор на Maharaja казино (Златен глобус хотели приватни ltd), Damodar Bhatkar, наводно, рече: "голем скок ќе драстично влијание не само на казино бизнис, но исто така и туризмот." Тој кажа TOI дека во текот на годините на државата казино индустријата се зголеми значително, а сега е туризам ориентиран.Тој додаде дека крстоносните исто така, ќе имаат влијание врз вработеноста.Вознемирен од страна на одделот за домашна издадени цел, на неформален состанок на казино оператори во средата, наводно, резултираше со одлуката да се достави на меморандумот на владата "бараат преглед на такси", рече Shrinivas Nayak, директор на Казино Гордост, според TOI Азија Игри Кратки извештаи во кои се Унија Игри аналитичар Грант Govertsen рече во една белешка,"владата, во своите планови да се преселат во земјата врз основа казина, е ratcheting до лиценца такси сега како најава за на законот за ефикасно да се стави на постојните земјиште базирани на малите електронски казина надвор од бизнисот и на тој начин да се исчисти пазарот однапред на вистинската Ујп." ау неговото промо код без депозит.