Blackjack 901 black bitumen paint

е pechanga отворен за коцкање

На Јапонија законодавната власт, формално познат како Национална Исхрана, не е вклучена само авторизирање на две или три интегрирани казино летувалишта (Ујп) како што претходно се мислеше.Според GGRAsia, сили во рамките на две-куќа собранието се размислува за овозможувајќи до пет МО проекти кога се на Диета го претстави својот комерцијални коцкање спроведување на законот во наредните месеци.На IR работна средба што се одржа оваа недела од страна на контролирање на Либерално Демократска Партија (лдп не), функционери, наводно, дискутираа за проширување на бројот на игри сајтови.На Јапонија законодавната власт помина неговата школка IR мерка во декември 2016 година, со одредбата дека посеопфатна управниот статутот биде направена.Сега, повеќе од една година подоцна, а пратениците се уште се laboring над тоа како најдобро да се регулира комерцијални коцкање.На 2016 година казино статутот рече две или три места треба да бидат на почетокот дозволено.Но со бројни префектурата гувернери бара своите области се смета за места, и речиси секој голем казино оператор во светот се спремни да конкурираат, и на лдп не е очигледно аргументираното дискутирање во врска со дополнителни својства.Јапонија е регулаторни казино законот, кој првично беше поради минатиот декември, беше објавен од страна на Премиерот Shinzo Abe одлуката да се одржат предвремени избори.Тоа беше потег што се исплатеше, како Abe е лдп не освои supermajority во двете куќи на Исхрана.Партијата сега контроли 125 од 242 Куќа на Советници седишта, и 283 од 465 Куќа на Претставници позиции.Целосно во команда, GGRAsia извештаи во кои се општо мислење меѓу лдп не task force е да се препорача "најмалку" четири места се овластени.Меѓутоа, комитетот додаде дека треба да постои флексибилност во годините што доаѓаат во додавање на нови својства по утврдувањето на пазарот е успех.Режија Abe да се развива туризам, лдп не е веројатно да се движи напред со својата казино сметка и покрај многу од опозицијата.Една анкета спроведена од минатото лето од страна на Jiji Притиснете откриено дека само една третина од Јапонски граѓани го поддржа воведувањето на комерцијални казина.Јапонија не е во моментов дом на казина, но pachinko салони се широко распространети и многу популарен.На Јапонија Вести, еден од државата е најголемиот весници, се вели во уводникот на оваа недела дека "стравови се зголемува дека Јапонската јавност се користи за гламур, огромни джакпот и ризик на игри маси ќе ѓорге на нови коцкање можности" blackjack 901 black bitumen paint. На хартијата op-ed заклучи, "Може да коцкање-луд Јапонија се справат со легализација на казина?Одговорот е не." Јапонија Казино Дефект Со ажурира бројот на веројатни интегрирани места, еве на што Исхраната е веројатно на чело на денес: Број: 4-5 казино места Каде што: Hokkaido, Осака, Wakayama, и Nagasaki Кои: Лас Вегас Песоци и MGM Летувалишта се frontrunners.Цезар Забава, Дин Одморалишта, Хард Рок, Melco Круна, и Галакси Забава се очекува да направи понудите.Цена: Казино оператори се предложи на својства може да чини колку што е $10 милијарди долари, но поверојатно проекција е околу 5 милијарди долари.Големина: Игри подови се очекува да биде ограничена од 15.000 квадратни метри, или 161,458 квадратни метри е penn national казино се отвори. A $19 котизација за Јапонски граѓани има лдп не се поддржува.Даноци: Нејасно, но извештаи се појавија дека тоа би можело да биде толку висока како и 50 проценти од бруто игри приходи. е pechanga казино отвори одморалиште.