фабер слот plast macchina кафе еспресо cialde

како да овозможите втор ram меморија

Со марихуана сега летаат надвор од полиците во Невада dispensaries, Американските Игри Здружението е во потрага јасност од федералните власти за тоа како казина треба да се справи со нов прилив на канабис-добиени во готово.АГА претседател и извршен ДИРЕКТОР на Џеф Фриман, испрати писмо минатата недела за да Секретар на министерство за Финансии Стивен Mnuchin прашуваат за упатства за тоа како гејминг индустријата може да остане во согласност со финансиски обврски за известување и сет на инструкции издадени во 2014 година за ракување со пари поврзани со оваа цвета трговијата на мало индустрија.На 1 јули, Невада стана петта држава за да дозволите за рекреативен продажба и потрошувачка на марихуана.Но, на федерално ниво, тенџере останува нелегална, создавајќи потенцијални проблеми за казина, кои се очекува да ги знаат своите клиенти, и во некои случаи да се разбере нивните извори на приходи.Во неговата јули 31 буква за да го Mnuchin, Фриман прашани за насоки за поднесување на сомнителните активности и извештаи за трансакциите казина се сомневаат се поврзани со марихуана на бизнис, не само во Невада, но секоја држава каде што таква ситуација би можеле да се појават.Тој, исто така, истакна дека disconnect помеѓу сојузниот забраната на марихуана и државата легализација напори "продолжува да присутна комплексноста и предизвици за многу видови на финансиски институции, вклучувајќи ги и казина." Истрага дојде како одговор на министерство за Финансии на одделот за барање за информации во врска со тежок регулаторната товарот финансиски бизниси се соочуваат фабер слот plast macchina кафе еспресо cialde. "Ние треба да знаат дали и како казина треба да го користат 2014 марихуана насоки за поднесување [сомнителните активности извештаи] на покровители чии игри средства се појавуваат или се познати за да биде од марихуана поврзани со бизниси," Фриман го напиша.2014 водство тој референци се однесува на документот се стави надвор од НАС Финансии Финансиски кривични Дела за Спроведување на Мрежа (FinCEN), кои се напишани од тоа колку финансиски организации мораше да извештајот големи суми на пари за која постои сомневање дека се поврзани со марихуана.Казина се соочуваат со дополнителни товарот, Фриман посочи, бидејќи на свои барања за да се усогласи со Анти-Перење Пари (АМЛ) статут.Во 2014 година, како и достапноста на медицинската марихуана е во пораст, Невада Игри Одбор за Контрола потсети licensees дека сојузните закони се уште се применуваат, и предупреди игри интереси од jeopardizing нивните licensure со добивање вклучени со марихуана на бизнис фа он казино во spagnolo. GCB е политика, изјави: "Освен ако федералниот закон се менува, одборот не веруваат инвестиции или било кој друг вклучување во медицинска марихуана објект или воспоставување од страна на лице кое има добиено игри одобрување или аплицирале за игри одобрување е во согласност со ефективна регулација на игри на среќа." Казина се технички прекршување на законот, ако тие свесно го прифати облози од секој кој работи во марихуана индустрија.Па тие се бара да се ветеринар сите места кои се обложуваат во случај тие да имаат линкови до бизнис, кој е законски лиценцирани во Невада?Фриман е писмо дојде како одговор на министерство за Финансии барање за информации во врска со прописите што биле во начинот на бизнис.Во прилог да се бараат јасност за казино барањата за известување, Фриман предложени Државни разгледа ажурирање прописи бараат казина да се известува за сите трансакции поголем од 10.000 долари, сума поставен во 1972 година како да се стави крај казино heist. "Гејминг индустријата продолжува до рамо тежок товар во подготовка и поднесување [Валута Трансакција Извештаи] за сите трансакции што ги надминуваат 10.000 долари, кога се собрани, текот на еден 24-часовен 'игри ден,'" тој напишал.Фриман предложи регулаторната товарот може да биде олеснето ако износот што бараат казина да извештајот изнесува од 45 години на инфлација, со што ќе се зголеми износот од 10.000 $за да $60,000 како да овозможите втор ram меморија. Сега за сега, сепак, барањата за известување за казино индустријата ќе остане главоболка, за која можеби АГА може да пушат некои Невада-одгледува марихуана тоа да се направи да исчезне. слот за.