кеш крик казино џекпот победници

како можам да го запре мојот син коцкање онлајн

По еден месец на perpetually лошите временски услови, Атлантик Сити претрпе последиците, објавување на 9.9% пад во казино приходи како punters не пркосат на времето да се игра на игри својства.Бројките објавени од страна на државата Поделба на Игри за Спроведување на откриваат дека седум казина туркан во суви $184.3 m во првиот месец од годината.Надвор од седум својства, само еден објавено месечни приходи се зголеми.Златна Грутка приходите отиде 1.7% во однос на годината пред тоа.Претседателот на Њу Џерси Казино Контрола Комисијата, Џејмс Plousis коментира: "Каква разлика на blizzard го прави.Кога луѓето се заглавени во своите домови од страна на повеќе од една нога на снег и температури се потопување во еден цифри, тие не доаѓаат да Атлантик Сити.Значи, тоа доаѓа како изненадување дека казино приходите се надолу последниот месец."Падот на приходите не беше грешка на било една вертикална, слотови приходите падна 11.4% до $109.5 m, додека маса игри падна 15.1% до $52.8 м.И покрај почеток на година на лоша нога, аналитичарите се сигурни дека 2018 ќе биде успешна година за државата.Кристофер Glaum, Биро Шефот на Финансиските Истраги за државна Поделба на Игри за Спроведување на законот, додаде: "Додека на казино индустријата се соочуваат со тежок почеток до 2018, Поделбата на Игри за Спроведување на законот не веруваме дека резултатите се пријавени во јануари ќе биде показател на ефикасноста на индустријата за 2018, особено со оглед на најавениот отвори на две казино својства подоцна оваа година." кеш крик казино џекпот победници.