кафез рулет се прелива lapin

сан хуан казино и да се впуштат

Две високо ниво Лас Вегас Песоци Корп директори имаат поднесе оставка од компанијата во последниве недели, вклучувајќи ги и казино на операторот на врвот службено лице за глобални операции.Компанијата го најави заминувањето на извршниот потпретседател на глобални операции Крис Cahill во три-реченица пополнување со Комисијата за Хартии од вредност во средата.Нема причина беше дадена за заминување.Во понеделник, на Утро Повик Весник во Lehigh Valley, Па., објавено дека Песоци Casino Resort Витлеем Претседателот Роберт DeSalvio имаше поднесе оставка, ефективна Март 14 кафез рулет се прелива lapin. Весникот изјавиле DeSalvio беше приклучи Дин Места Ltd.'s напори да победат казино лиценца во Масачусетс.
DeSalvio е претседателот на Песок Витлеем, бидејќи казино отвори во 2009 година кафез lapin sur рулет. Тој му помогна на компанијата да победи игри лиценца во Пенсилванија за хотелот-казино, која била изградена на местото на историски Витлеем Челик Растенијата.Лас Вегас Песоци рече Cahill ќе ја напушти својата позиција на 31 Март и нема причина беше дадена за неговата оставка.Компанијата портпаролот одби коментар на персоналот се движи кафез рулет се прелива chien. Cahill се приклучи Лас Вегас Песок во април 2012 година за да се пополни новосоздадената положба на надзор на друштвото, имотот операции во Лас Вегас, Макао, Сингапур и Пенсилванија.Позицијата истрча паралелно да Лас Вегас Песоци Претседателот на Глобалната Гејминг Операции Роб Голдстејн, кој го надгледува казино страна на компанијата бизнис сан хуан казино и да се впуштат.
Cahill помина две децении со Fairmont Томболата Меѓународни и led компанијата и нејзиниот претходник организации преку неколку спојувања и како претседател и главен оперативен директор.Два месеци по Cahill беше ангажиран, Лас Вегас Песоци Претседателот Мајкл Leven потпиша продолжување на неговиот договор за вработување што ги држи него на чело на компанијата до крајот на оваа година сан хуан казино espanola nm. Leven рече дека во времето Лас Вегас Песок би неговата евентуална замена подготвен да се повлече во. сан хозе покер дилер училиште.